Mistrovská utkání: 16.-17.4.2017. Atletiko vydřelo výhru, Benfika plichtička - shodně 11.místa...

Sobota 15. 4. 2017 17:00
50 diváků Vestec 2016210A2A2107

Rozhodčí: Garaja Miroslav - Kovář Otto, Čermoch Jakub. Delegát: Jirásek Jaroslav.

Sestava :  Mašek – Jurek Chaloupka, Stráňava, Zima -  Veselý, Kolačný, Novotný, Novák -  Diviš, Zvěřina

Do utkání vstoupili lépe hosté a již v první minutě připravil šanci Hájek pro Bábíčka. Ten se dostal sám do vápna, ale Jurek ho vytlačil  z pokutového území. Následný centr našel Kubištu, ale jeho střelu Mašek chytá. Diviš vybojoval roh po kterém míč od Zimy prošel malým vápnem a nikdo z našich na něj nedosáhl. Nebezpečnější jsou hosté. Hájek, Šebek a Kubišta jsou stálým nebezpečím pro naši branku, a tak si naše obrana s Maškem musí dávat pozor. Hájek prošel až do vápna, kde jeho střelu zblokoval Zima. S další jeho střelou měl hodně práce Mašek, ale vytáhl ji na roh.  Rychlý protiútok Bábíčka s Kubištou končí za brankovou čarou. Byli jsme zaskočeni aktivitou hostí a můžeme děkovat obraně i Maškovi, že jsme nedostali branku. Pomalu se dostáváme do hry zásluhou Novotného, který zásobuje naše útočníky dlouhými přihrávkami za obranu. Ve 20. minutě se ve vápně prosadil Zvěřina, ale s  jeho střelou si brankař Špicl poradil. Novákovi se podařilo doběhnout dlouhý míč, ale na jeho centr Zvěřina nedosáhl. Ve 25. minutě hosté podnikli rychlý protiútok. Vše zachránil Chaloupka, ale byl z toho rohový kop, po kterém zcela nepokrytý Bábíček hlavou naštěstí netrefuje branku. Další nebezpečí hrozí po trestných kopech Kačírka, ale naše obrana s Maškem nechybuje. Ve 30. minutě jsme konečně dostali pod tlak i soupeře a po střelách Jurka, Diviše a Novotného zahráváme tři rohové kopy za sebou, které brankou nekončí. Ve 36. minutě i nám vyšel rychlý protiútok. Novotný uvolnil Kolačného a ten vyslal uličkou do brejku Zimu. Jeho levačka našla ve vápně nabíhajícího Zvěřinu   a ten střelou mezi nohy nedal brankaři šanci – vedeme 1 : 0. Hosté odpovídají další akcí a zakončením Hájka, Šebka a Rybáka, ale bez úspěchu. To my jsme mohli naše vedení zvýšit ve 42. minutě.  Obrana hostí zapomněla na Zvěřinu. Ten pálí, ale jeho střelu brankař vyráží a následný lob do branky stačil jeden z obránců odkopnout do břevna, od kterého se míč odrazil mimo branku.

I ve druhém poločase se hraje útočný fotbal. Nás zastavuje pískaný ofsaid Nováka a na centr Veselého i Nováka do vápna nikdo nedosáhl. Zima připravil šanci pro Nováka, ale tomu míč skočil a střela šla vedle. Hosté odpovídají střelami  Šebka, Hájka a Kubišty , ale branka z toho není. A když prošel po trestném kopu míč od Kačírka celým vápnem a Šebek se k míči nedostal, odpovídáme akcí Diviše s Novákem, která  končí za brankovou čarou. Daří se nám lépe kombinovat a zásluhou podpory krajních obránců Zimy , Jurka i Chaloupky se tlačíme do vápna. Novotný zabíhá za obranu, ale prohrává hlavičkový souboj s obráncem i brankařem. Zvěřina postupuje sám, ale přihrávka na  Diviše je nepřesná. Hosty již nepouštíme tak snadno do našeho vápna, ale musíme si dávat velký pozor při zahrávání trestných kopů od Kačírka, který je zahrává velice dobře. V 84 minutě mohlo být rozhodnuto. Havránek vybojoval roh  a  k zakončení se po rohovém kopu dostal Jurek a parádně trefil, ale bravurní zákrok předvedl brankař Špicl a jeho střelu vyrazil a následnou dorážku také. Ještě v 92. minutě bylo v našem vápně horko, ale Kolačný vše vyřešil dlouhým odkopem.

Dnes jsme opravdu vybojovali tři body a je to zásluha celého mužstva. Obrana řízená Chaloupkou odvedla maximum. Jurkovi i Zimovi se ve druhém poločase podařilo více podporovat útok, Stráňava uhlídal hostujícího Hájka a Mašek chytal spolehlivě. V záloze se dařilo Novotnému s Kolačným. Veselý s Novákem střídali světlé okamžiky a nově složená útočná dvojice Diviš, Zvěřina si na sebe musí zvyknout. Hosté odehráli velice povedený první poločas, ale k naší radosti míč do naší branky nedostali, i když k tomu měli dost příležitostí. Hájek, Šebek Václav i Tomáš, Kubista a brankař Špicl budou pro každé další mužstvo těžký oříšek. Hoši velký dík za bojovnost a touhu po vítězství, která byla v dnešním utkání vidět.

K dalšímu mistrovskému utkání zajíždíme v sobotu 22.4. od 17.00 hodin do Jesenice. Doufáme, že si toto utkání nenecháte ujít a všechny vás srdečně zveme.

Neděle 16. 4. 2017 17:00