Mistrovská utkání - 12.-13.11.2016. Atletiko zabahněná SENZACE, Benfika sekec, mazec, blázinec...:)

Foto zápasu: Radim Matysík s Michalem Kuchárikem v drtivém útoku

obota 12. 11. 2016 14:00
45 diváků Vestec 2016210A2A1406

Branky: 8. Kucharik Michal, 30. Zima Jan, 39. Chaloupka Michal - 69. Kocourek Ondřej (pen.)

Rozhodčí: Myška Roman - Kubečka Pavel, Nepovím František. Delegát: Hnilička Jaroslav.

Sestava: Mašek – Stráňava, Nagy,  Penc , Zima – , Erler( 73. M. Novák ), Matysík, Kolačný Kargl Pavel – Chaloupka ( 57. Zvěřina ), Kucharik  ( 85. Havránek )

Dnes jsme přivítali vedoucí mužstvo tabulky, kterému chyběl Slepička a my jsme postrádali Jirku Novotného ( reprezentační povinnosti ), France – viróza, zraněného Ptáka a Veselého. Na hřišti ležel sníh, a tak se čekalo na rozhodčí, kteří po prohlídce schválili hřiště a tak se hrálo.

Z počátku se obě mužstva seznamovala s těžkým zasněženým terénem, ale kupodivu jsme to byli my, kdo první ohrozil branku. To Zima vyzkoušel pozornost hostujícího brankaře, ale střela skončila na postranní síti. Pak jsme se natlačili do vápna, ale střely Erlera ani Kargla do branky neprošly, neboť je obránci stačili zblokovat a odkopnout. V 8. minutě se k míči dostal Matysík, našel před vápnem Kucharika, který si zpracoval míč a střelou přes celou branku nás posílá do vedení 1 : 0. Erlerův průnik po kombinaci Chaloupky s Kolačným končí střelou nad brankou. Hosté odpovídají střelou Paciny, ale Mašek míč vyráží do bezpečí. Zima zachraňuje před dobíhajícím Růžkem a Stráňava stačil zblokovat střelu Kuby. Mašek chytá i další střelu Kuby. My máme výhodu trestného kopu po faulu na Chaloupku. Zima střílí, ale brankař jeho střelu vyráží.  Ve 30. minutě je faulován před vápnem Erler. Zimův druhý pokus končí v síti a vedeme 2 : 0. To je pro hosty šok, ale musíme říci, že jsme úspěšnější v zakončování a to rozhoduje. Hosté podnikají nebezpečné útoky tažené Růžkem a měli jsme štěstí, že hlavička Kuby po centru Straky končí těsně vedle naší branky. Matysíkova hlavička po zahraném trestném kopu Pencem trefuje jednoho z obránců. Ve 40. minutě hosté ztratili míč před vápnem. Matysík přihrál přes celé vápno Chaloupkovi a ten křižnou střelou  na zadní tyč nedal brankaři Zykánovi šanci – 3 : 0. Hosté do poločasu zkoušejí nakopávané míče do vápna, ale naši příkladně brání a Mašek drží čisté konto. Těsně před poločasem svedl Kucharik souboj se třemi obránci, prošel až do vápna, ale jeho střela těsně minula levou tyč.

Do druhého poločasu hosté změnili rozestavení a začali hrát na tři obránce. Podnikají rychlé protiútoky vedené převážně po levé straně Janů. V 55. minutě chybujeme i my. To Zimu odblokoval ve výskoku  Kuba a Růžek jde sám na Maška. Ten ale vyráží nohou jeho střelu do bezpečí. Trošku jsme se zatáhli, hosté převzali iniciativu, ale naši hráči obětavě svádějí souboje a daří se slibné akce hostí zastavovat. Nagy svádí tvrdé hlavičkové  souboje a Penc vše diriguje . Daří se Karglovi, který hraje na postu levého záložníka. Matysík neúnavně útočí i brání. Daří se záložníkům Kolačnému i Erlerovi a naši útočníci Chaloupka s Kucharikem dokáží udržet míč v soubojích, což je v této fázi utkání hrozně důležité. Krajní obránci Zima i Stráňava stačí zblokovat centry do vápna. Hosté nepřestávají v dobývání naší branky. To se jim podařilo v 69. minutě, kdy jeden z útočníků padá ve vápně a je pískán pokutový kop. K tomu se postavil Kocourek a se štěstím ho proměňuje. Mašek si na míč sáhl, ale ten končí v naší brance  - 3 : 1.  Hosté dál pokračují v útočení a o nakopávané míče do vápna jsou sváděny na těžkém terénu tvrdé souboje. Ty končí  v náručí brankaře  Maška nebo je stačíme odkopnout. Naši trenéři střídají, ale Zveřinovi se moc nedaří, Novák bojuje a tak jedině střídající Havránek dokáže míč udržet a rozehrát. Růžek zahrává většinu trestných kopů do vápna a střelu Vojtíška Mašek chytá. My zakončujeme Pencem a Kolačný nestačil usměrnit míč do branky. Držením míče na polovině hostí se nám podařilo dovést utkání do vítězného konce.

Dneska jsme se přesvědčili, že se dá hrát s každým. Hráči příkladně bojovali, dobře bránili jako mužstvo a vzájemně se povzbuzovali. Toužili po vítězství a bylo to vidět. Hostům více vadilo zasněžené a blátivé hřiště. Předvedli velice dobrý výkon, který však nebyl na rozdíl od nás tak úspěšný v zakončení. To dnes rozhodlo.

Hodnocení utkání trenérem Petrem Šplíchalem : „Zápas s prvním mužstvem tabulky se hrál na velmi těžkém trénu, který nevyhovoval  asi ani jednomu týmu. Naši hráči přistoupili k utkání velmi zodpovědně a podali výborný výkon za což byli odměněni zaslouženým vítězstvím. Nezbývá nic jiného než před hráči smeknout „šáteček“ a poděkovat. Chlapi super.“

K poslednímu mistrovskému utkání zajíždíme v sobotu 19.11. do Klecan, kde od 13.30 hodin zakončíme podzimní část soutěže. Autobus od hřiště odjíždí v 11.30 hodin a všechny vás na toto utkání zveme.

Neděle 13. 11. 2016 14:00
20 diváků Vestec 201621AA2A1206

Branky: 48. Macůrek Michal - 16. Zeman Jakub, 30. Zeman Jakub, 37. Berecký Štefan, 40. Zeman Jakub, 80. Topol Jaroslav (pen.), 22. Berecký Štefan, 89. Berecký Štefan

Rozhodčí: Koubek Martin.

Prosíme facebookové fanoušky o pomoc při hlasování v soutěži "Kopeme za fotbal". Klikněte na tento odkaz http://www.gambrinus.cz/kopemezafotb…/…/tj-viktoria-vestec-1, zadejte pouze datum narození a na další stránce vpravo pod fotkou klikněte na "To se mi líbí" pod větou Chci být jejich fanouškem.