Mistrovská utkání - 6.11.2016. All Blacks i Benfica prohry v posledních minutách...

Neděle 6. 11. 2016 14:00
115 diváků FC 05 Zavidov2016210A2A1303

Branky: 67. Vanický Radek, 88. Korčák Tomáš - 45. Kargl Pavel

Rozhodčí: Hron Karel - Šmejkal Jiří, Kosina Ladislav. Delegát: Setnička Josef.

Do utkání jsme odjeli bez France, kterého postihla viróza a zraněného Erlera. Za béčko poslali trenéři  hrát Zvěřinu  s Havránkem. Trenéři zvolili systém 3 – 4 - 1 – 2 . Pro pořádek  na tři obránce, čtyři záložníci, podhrotový Chaloupka a dva útočníci.

Do utkání jsme vstoupili aktivně a Matysík zakončuje střelou po přihrávce od Novotného. Domácí oplácí akcí Žďárského  který obešel Pence, ale vše zachránil za cenu rohového kopu Stráňava. Pak Zima špatně rozehrál přímo na domácího útočníka. Ten přihrál Štillerovi  a jeho střela těsně míjí pravou tyč. Naše snaha o ohrožení branky končí střelami Chaloupky a  Stráňavy, bohužel vedle branky. Neprobil se ani Kolačný, který prošel přes půlku hřiště, ale nikdo ho nedokázal podpořit a obrana mu míč sebrala. To domácí v 18. minutě zahazují tutovku. K hlavičce se ve vápně dostal úplně volný Knor, ale netrefil z vyložené šance branku. My jsme kontrolovali míč, ale zbytečně jsme kazili hlavně v rozehrávce. Domácí nás mohli potrestat po ztrátě míče Veselým. Štiller toho využil, zatáhl míč do vápna , ale branku netrefil.  Ve 45. minutě jdeme do vedení. Podařilo se nám zakombinovat a po centru do vápna a hlavičkových soubojích se k míči dostal Kargl a střelou k pravé tyči nedal brankaři šanci 0 : 1.

Druhý poločas začal náporem domácích, ale Ryšlavého zakončení končí nad brankou. Po trestném kopu do vápna z otočky střílí Zuda, ale střela na branku neprošla. V 50. minutě se nám podařil rychlý protiútok. Matysík zaběhl za obranu a našel naběhnutého Chaloupku. Ten míč ale  dostal trochu za sebe a nestačil vystřelit. Domácí v 67. minutě vyrovnávají. Po sérii rohových kopů se k míči na první tyči dostal Beneš. Hlavou  prodloužil na zadní tyč a tam zcela volný Vanický doráží míč do naši branky - 1 : 1. My se snažíme ohrozit branku, ale zastavuje nás stále zvednutý praporek pomezního rozhodčího. Začínáme  zbytečně kazit přihrávky a po ztrátách před pokutovým územím hostí se nedokážeme včas vrátit. To se nám bohužel vymstilo v 88. minutě. Stráňava se zapomněl na půlící čáře. Zuda zatáhl míč po levé straně. Penc vyrazil vše zachránit, ale nestačil zablokovat centr do vápna. Tam si naběhl Kočárek a zcela volný hlavičkou do protipohybu nedal Maškovi šanci. Nikde náš další obránce nebo záložník nebyl 2 : 1.

Zbytečně jsme se v závěru snažili o vstřelení vítězné branky. Naši snahu likvidoval pomezní rozhodčí, který nesundal praporek dolů, a tak jsme se ani k ohrožení domácí branky nemohli dostat. Proto si myslím, že jsme mohli uhrát nerozhodný výsledek a rozdat si to na férovku v pokutových kopech.

Nejlépe jak to na hřišti vypadalo vystihuje článek na internetu uvedený k komentáři „Sportovní výsledky“ Cituji článek v plném znění: „ Byl jsem na zápase Zavidov – Vestec jako nezávislý divák. Nefandím ani jednomu týmu, ale to co předváděli všichni rozhodčí, byla tragédie. Vestec řezali a hlavně pomezní u tribuny. Ten měl praporek nahoře pořád a kolikrát ho zvedl už těsně před kopem standartky. Naštvanosti hráčů Vestce se nedivím, udělali si v neděli výlet 80 km někam, kde nemůžete vyhrát, je o ničem.“

Hodnocení utkání trenérem Petrem Šplíchalem: „ V zápase  který byl herně vyrovnaný jsme i přes průběžné vedení přišli o možnost bodovat. Bohužel v závěru utkání za nerozhodného stavu, kdy jsme se snažili výsledek zvrátit na svoji stranu, dopustili jsme se taktické chyby a soupeř toho využil a otočil výsledek. Nám se i díky časomíře nepodařilo vyrovnat. Hráčům děkujeme za bojovnost“.

Další mistrovské utkání sehrajeme v sobotu 12.11. od 14.00 hodin proti vedoucímu celku tabulky TJ MONGEO Podlesí. Všechny vás srdečně zveme.

30 diváků Hvozdnice 201621AA2A1102

Branky: 33. Zavadil Petr, 48. Pražák Karel, 86. Petschl David, 88. Tomeček Michal - 20. Zvěřina Václav, 60. Havránek Michal

Rozhodčí: Nezhyba Milan.

Dobře, asi všichni čekáte, co napíšu, tak to napíšu na začátku:

Jsem debil.

Jakub Kvasnička je debil.

Nedal penaltu, která v 82. minutě mohla, za stavu 2:2, zapříčinit velkou senzaci - mohli jsme bodovat ve Hvozdnici, která proti nám postavila šest frajerů hrající krajský přebor za áčko. Srovnávali jsme sestavy, hrál třeba i kapitán A týmu. I proto nás celý zápas nás mlela. Jenže my bojovali, odehráli možná nejlepší zápas v sezoně. Měli spoustu šancí, dali dva góly, jeden po druhém nechali na hřišti srdce a plíce.

A já tam nechal gól. Penaltu brankář chytil, přičemž jsem ještě mohl dorážet a nepochopitelně mi to chytil znovu. V noci se mi zdálo, že kopu penaltu, vzbudil jsem se, došel na zahradu a nahlas křičel: Nekopu, už nikdy nekopu! Následně přijela policie a z bohnické léčebny mě pustili až teď, ale i tak vím, že Nekopu. Jsem za nekopu.

Ve Hvozdnici jsme čekali klepec i kvůli tomu, že se nám dopoledne omluvilo celkem pět hráčů - důvody byly různé - pršelo, jeden dement si ukopl palec o cvičící stroj, když si sundaval tričko (Vestec!), další si přeležel nohu ve spánku (Vestec!), dva měli teploty, nejspíše spolu.

Improvizovaná sestava ale nechala na hřišti duši. Dokonce jsme vedli - po pěkné akci Jánka Szutkowskiho se trefil Vašek Zvěřina. Soupeř fakt hodně tlačil a nedal asi pět tutovek - tu šestou už ano. Exligista Robert Neumann, který dříve hrával za Liberec či Jablonec, vrátil hlavou míč před prázdnou branku, kde stál domácí útočník a vyrovnal na 1:1.

Druhou půli začala křížná přihrávka Kvasničky na Zvěřinu, který šel sám na brankáře, udělal mu kličku, pak udělal kličku i obráncům, pak další kličku, už to trvalo jako docela dlouho, všichni leželi na zemi, prázdná brána, ale nakonec do toho kdosi vletěl a tutovka v pytli. Za další minutu Kvasnička prohodil dva protihráče a šel z úhlu sám na brankáře, nedal, což se později stalo mantrou.

Hvozdnice dala gól hned z protiútoku - a to po dorážce Karla Pražáka, známého byznysmena a mimo jiné třeba majitele fotbalového stadionu v Edenu (pamatuji, jak mu Buchťák,  aniž by věděl, o koho jde, asi před  třemi lety řekl: „Ty zasranej zedníku, jsi zakomplexovanej, tak si to vybíjíš na fotbale, co?“)

I když domácí fakt nedávali góly a často to chtěli vodit až do kuchyně, my jsme nehráli druhé housle a taky měli střely, šance. V obraně to Hvozdnici občas zakskřípalo. Pak kopal přímák Zvíře, gólman jen vyrazil a Havry srovnal na 2:2.

Pak přišla, po faulu na Buchťáka, ona penalta. Kvasnička, vyrážka, dorážka, vyrážka, demence. Pardon. Kdybych dal, jsme v klidu.

Hvozdnice posledních desetz minut zařadila šestku, vůbec jsme nestíhali. Ti kluci byli fakt dobří. Škoda, dali nám gól až čtyři minuty před koncem z přímáku. Trefil to bezchybně. A pak ještě v poslední minutě na 4:2.

Kdyby, kdyby, kdyby, znáte to. Zasraná penalta. Nekopu.

Kluci z Hvozdnice byli fotbalově jinde. Ale jak mi řekl Bob Neumann po zápase (je novinář, psal do Sportu, teď Právo, takže ho znám, takže proto jsem se s ním bavil): „Hráli jste neuvěřitelně nadšeně, fakt jste nás překvapili. Skvělej fotbal to byl!“ Obětavý Páša. Nekompromisně tvrdý Michal Novák, který musel mít modřin jak nasráno. Spolehlivý Fífeček. Do úmoru makající Zdenda Dočekal. Havry, který naběhal snad 30 kilometrů a vyhrál hrozně moc soubojů. Elegantní Zvíře, který míchal soupeře. Lítající Polák Jánko. Mimořádně běhavý Bory. A možná náš úplně nejlepší hráč zápasu Buchťák, který měl za mač asi tak 15 tisíc sprintů. Všichni jsme táhli za jeden provaz. Díky. Když budeme takhle hrát dál a Kvasňa nebude kopat penalty, musíme porážet úplně všechny.