Mistrovská utkání - 29. - 30.10.2016. All Blacks i Benfica vymakané výhry... Shodně 10. místa

Sobota 29. 10. 2016 14:30
70 diváků Vestec 2016210A2A1207

Branky: 48. Zima Jan (pen.)

ČK: Pecka

Rozhodčí: Stránský Martin - Cichra David, Vyhnal Karel. Delegát: Lerch Ondřej.

Sestava: Mašek – Stráňava, Franc, Penc , Zima – Veselý (70. Nagy ), Matysík, Novotný Jiří, Erler  (79. Novák Miroslav ) – Kolačný ( 56. Pták ), Kargl Pavel ( 63. Zvěřina)

Do utkání vstoupili lépe hosté, ale centry z levé strany od Prachaře i Zákory své adresáty nenašly. Nebezpečný byl svoji aktivitou hlavně Zákora, ale jak Penc tak Stráňava nebezpečí odvrátili. Byl to hlavně boj o střed hřiště. My jsme zahrozili střelami Matysíka, Kolačného a Novotného, ale s těmi si poradil brankař  Veselý. V 10.mintě se Kolačný snažil doběhnout dlouhý míč od France, ale rychlejší byl hostující brankař.  Pak vyslal Kolačný z otočky povedenou střelu, ale tu bohužel zastavilo břevno a odražený míč obrana ukopla do bezpečí. Ve 26. minutě se nedohodli Penc a Zima a toho využil Zákora. Jde do vápna sám proti Maškovi, ale jeho snaha o přehození končí nad brankou. Hosté hrozí převážně  z  trestných kopů dobře zahrávaných do vápna Kindlem, ale naše obrana si dává pozor a společně s Maškem vše stačí ubránit. Hosté zahrozili Olšákem a hlavou se neprosadil ani Pecka. Zimova střela končí na tyči a další střely Matysíka, Kolačného i Novotného brankou nekončí. Když Pencovi sebral centrovaný míč do vápna od Erlera Veselý, stav utkání se nemění.

Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe my. Kargl uvolnil Veselého, ten přihrál Stráňavovi ale jeho střela je sražená na roh. Zatlačili jsme hosty do vápna a po dalším rohu zahrávaném Zimou se k zakončení dostal Veselý s Matysíkem. Již zvedáme ruce, ale hostující obránce Pecka po chybě brankaře zastavuje na brankové čáře míč směřující do branky rukou. Následuje červená karta a pokutový kop. Ten bezpečně proměňuje Zima a posílá nás do vedení. Hosté i v deseti předvádějí kombinační fotbal a neustále hrozí po trestných kopech  zahrávaných do vápna Kindlem. Hlavičky Olšáka i Valenty a střely Černého a Vlčka brankou nekončí. Kargl připravil palebnou pozici pro Ptáka ale ten podklouzl. Hosté mohli vyrovnat. To se ke střele ve vápně dostal Zákora, ale Mašek předvedl skvělý zákrok. Vyrazil míč směřující do branky na břevno a  Novotný odhlavičkoval míč na roh. Zimův trestný kop končí ve zdi. Kombinační akci Stráňavy s Matysíkem zakončuje Zvěřina střelou vedle. Pták pronikl po levé straně, ale na jeho centr před brankou Matysík se Stráňavou nedosáhli. Když hlavička Ptáka po centru od Nagyho skončila těsně vedle, je pískán konec utkání.

Dnešní utkání všichni naši hráči odehráli s maximálním nasazením a bojovností, což v některých předešlých utkáních scházelo. Do sestavy se vrátil Jirka Novotný a po dlouhém zranění nastoupil i Patrik Nagy. Za příkladnou bojovnost a touhu po vítězství je potřeba hráčům poděkovat. Hosté odehráli dobré utkání. Přehrávali nás ve středu hřiště, kde naši krajní záložníci hrají zbytečně u lajny a nechávají hodně volného prostoru ve středu hřiště pro soupeře. Největší nebezpečí hrozilo od Zákory a dobře hlavičkujících Pecky s Olšákem. Po vyloučení byli stále nebezpeční a do konce utkání nás nenechali v klidu.

Takto hodnotí utkání trenér Petr Šplíchal : „V zápase s Mníškem jsme potřebovali bodovat. Na těžkém terénu a díky zodpovědnému výkonu a bojovnosti všech hráčů jsme to dokázali. V prvním poločase zachránilo dobře hrající hosty břevno a tyč. Po vstřelení branky jsme si ještě připravili pár slibných příležitostí, které jsme gólově nedokázali vyjádřit. Hráčům děkujeme za nasazení a touhu po vítězství“.

K dalšímu mistrovskému utkání zajíždíme v neděli 6.11.2016 od 14.00 hodin do Zavidova. Autobus odjíždí od stadionu  již v 11.00 hodin a všechny vás zveme, pojeďte fandit.

Neděle 30. 10. 2016 14:30
30 diváků Vestec 201621AA2A1007

Branky: 36. Chaloupka Michal, 50. Novák Miroslav, 81. Novák Miroslav - 10. Brož Michal, 79. Plop Ivan

Rozhodčí: Kratochvíl Jiří.

Dnešní svět má hned několik jistot: Slunce vychází každý den, nebe má modrou oblohu, Tomáš Rosický nehraje fotbal a Viktorka Vestec B nedokáže odehrát klidný zápas, protože není schopna dávat góly. Co na tom, že jsme i proti Kamennému Přívozu měli za prvních deset minut víc velkých šancí, než Jirka Miler za stejný časový úsek malých piv (cca pět).  Stejně nic! NIC!

Mirek Novák šel asi po dvou minutách sám na brankáře, jenže udělal to nejhorší - začal si cestou povídat s Mirkem Novákem a společně přemýšleli jak zakončit, aby konečně, po těch milionech neúspěšných sólo nájezdů, proměnili tutovou šanci. Bohužel tato schizofrenní disputace trvala tak dlouho, až brankář vyrazil míč na roh.

A i další příležitosti šly mimo - Chála, dvakrát Míra Novák, břevno z pěkného obloučku Havryho, dvě střely Paťase, prostě se to na nás nalepilo. A do toho jakýsi nepřítel vesteckého fotbalu narafičil drn u vápna tak, aby přes něj Kamenný Přivoz mohl zahájit útok za první brankou. Nahrávka po zemi totiž na tom drnu nepochopitelně odskočila, načež přeletěla Míšu Macůrka, který jen konstatoval, že „Nemám, ty vole!“ A záložník hostů dal na 1:0. Tlačili jsme dál a do půle naštěstí vyrovnali. Odražený balón se dostal ke Kubovi Kvasničkovi, který svojí následnou přihrávku na Chálu nebude v tomto textu již více rozebírat, ale každopádně z toho padl gól a pravděpodobně nejchytřejší občan Vestce, Chála, vyrovnal na 1:1.

Pět minut po startu druhého poločasu se konečně (a pěkně) trefil Mirek Novák, který jinak hrál ještě o něco lépe, než vypadá - takže skvěle! 2:1! Nastalo tradiční vestecké psycho - čím víc se blížil konec zápasu, tím retardovaněji jsme hráli. Alibismus, nákopy… I tak jsme měli další dvě slušné šance. Ale soupeř se nevzdával. I on měl nebezpečné střely, držel nás skvělýTůmič.

Následně Kameňák na hřiště poslal 150 cm vysokého chlapíka, který neuměl kopnout do míče a už minule nám dal gól. „Ty vole, určitě nám dá zase gól,“ pomyslel si autor tohoto článku a v 79. minutě se na 150 cm vysokého chlapíka úplně vysral, nechal ho za sebou, chlapík vůbec netrefil balón, ale stejně to nějak doskákalo do sítě. Super. Temná remízová oblaka pokryla vesteckou oblohu, neděle nás zase měla bolet…

Ale pak přišel ON. Ano, Mirek Novák. Konečně! Zae! BUM! Devět minut před koncem se obtočil díky akci na ose Kvasňa-Skoři-Havry kolem obránce a zakončil pod břevno! Konečně! Smolná série bez výhry je pryč. Jediný, kdo si to nemyslí, pravděpodobně doteď, je Skoři, který ke konci zápasu neustále útočil z levého beka a aktivně se zapojoval do ofenzivní činnosti (přičemž my už jsme jen bránili výhru), načež přišel do šatny s konstatováním: „Já si celou dobu myslel, že to je 2:2.“ Tímto apelujeme na správce a další funkcionáře, nechť nechají zvětšit čísla na světelné tabuli, v béčku už jsou starší frajeři a blbě vidí a nejen vidí. Díky.