Mistrovská utkání - fotbal muži 15.10.2016 - All Blacks povinné vítězství, Benfica prohrála i přes 55 šancí..

Sobota 15. 10. 2016 16:00
62 diváků Vestec 2016210A2A1008

Branky: 40. Matysík Radim, 80. Franc David, 83. Havránek Michal - 61. Vicenec Pavel

Rozhodčí: Hron Karel - Šmejkal Jiří, Bekešský Ondřej. Delegát: Halaš Josef.

Sestava: Mašek –  Franc, Penc , Zima – Veselý ( 57. Havránek ),  Kolačný, Novotný, Matysík, Pták  - Erler ( 46. Zvěřina ), Kargl ( 67. Kucharik )

Branky :  40. Matysík, 80. Franc, 83. Havránek -  61. Vicenec

Do utkání jsme vstoupili aktivně. Franc našel ve vápně Kargla, ale jeho hlavičku brankař Borský chytá. Střílí  Matysík a jeho střela je sražená na roh  po kterém se do šance dostal Veselý, ale jeho dorážka tělem se do branky nevešla. Hosté zahrozili po trestném kopu do vápna Vyšatou a zatrnulo nám ve 12. minutě. To jsme od postranní čáry přihrávali do středu, ale vystihl to Mrština. Jde sám, ale Penc s France a Maškem vše zažehnali. Pak se přelévaly útoky z jedné strany na druhou. Hosté  střílí Kolbuchem a po akci Nedvěda s Henlínem končí míč za brankovou čarou.  Ve 20. minutě Novotný vyslal do samostatného útoku Kargla, ale ten neprostřelil dobře chytajícího brankaře Borského. Střelecké pokusy Zimy i Ptáka brankou nekončí. Ve 33. minutě  se k míči za vápnem dostal hostující Nedvěd a střelou k pravé tyči dal vyniknout Maškovi, který ji vyrazil na roh. Když o chvilku později Mrština obešel France a jeho střelu Mašek chytá, stav se nemění. To ve 40.minutě jdeme do vedení. Zimův dlouhý aut do vápna přeskočil obránce a skončil u Matysíka, který střelou přes celou branku dává gól. Veselý prošel kolem obránce , posílá centr do vápna, ale Ptáka zradila koncovka a opět Veselý našel nabíhajícího Matysíka, ale jeho střela se do branky nevešla.

Ve druhém poločase jsme v úvodu zahrozili akcí Ptáka kterou zakončuje Zvěřina střelou těsně vedle . Veselý střílí vedle a Pencova střela je sražená na roh. Hosté zahrozili střelou z voleje Mrštinou a další střelu Průchy Mašek chytá. V 61. minutě Matysík špatně před naší šestnáctkou rozehrál, hosté se snadno dostali k míči a po centru z pravé strany hlavou vyrovnává Vicenec - 1:1. Vyrovnávací branka s námi zatřásla. Nedaří se držet míč, špatně bráníme, a tak se hosté dostávají snadno na dostřel naší branky. Velice aktivní je Nedvěd s Mrštinou. Ten se dostával po dlouhém odkopu do šance. Mašek vyběhl mimo vápno, minul míč, ale vše zachránil Franc. Když brankou nekončí ani hlavička Cimrmana, jsme to my  kdo strhává vedení na svoji stranu. Franc pronikl až do vápna, zbavil se obránce a dělovkou vymetá šibenici u levé tyče – 2 : 1. A za tři minuty je do již 3 : 1. To Zima zatáhl míč po levé straně, následoval prudký centr do vápna,  který doběhl Zvěřina. Kličkou se zbavil obránce a nezištně přihrál Havránkovi, který dává gól. Hosté odpověděli centrem do vápna Jindrou, který našel Mrštinu. Ten krásným volejem trefuje břevno a tak se stav utkání nemění.

Dnes si řada našich hráčů jak se říká hrábla na dno. Bojovali a toužili po vítězství, což se nám podařilo. Chválíme celé mužstvo i když jsme si prožili po vyrovnávací brance dosti nervů, než padla druhá branka. Hosté předvedli dobrý výkon. Zvláště Nedvěd s Mrštinou byli stálým nebezpečím před naší brankou. Dobře hrála i obrana s brankařem Borským.

Hodnocení zápasu trenérem Šplíchalem : „V prvním poločase jsme byli lepším mužstvem, lépe kombinovali což bylo podloženo dobrým pohybem a zodpovědností. Hrozili jsme ze standartek, které byly dobře zahrávány, ale chybělo kvalitnější zakončení. Převahu jsme před poločasem korunovali brankou. Ve druhém poločase si někteří hráči přestali plnit defenzivní povinnosti, chyběl pohyb bez míče, a tak soupeř využíval většího prostoru ke kombinaci a po hrubé chybě před pokutovým územím zaslouženě vyrovnal. Na rozdíl od minulého zápasu jsme se v posledních patnácti minutách dokázali zvednout a po dvou pěkných akcích vstřelit branky a utkání rozhodnout. Hráčům děkujeme za vítězství.“

K dalšímu mistrovskému utkání zajíždíme v sobotu 22.10. do  Votic. Utkání začíná v 15.30 hodin a autobus odjíždí  od hřiště  ve 13.30 hodin. Všichni jste zváni.

8 diváků Šeberov UMT 201621AA2A0807

Branky: 45. Škrabal Roman (pen.), 47. Beneš Jan, 58. Škrabal Roman, 72. Beneš Jan, 79. Škrabal Roman - 20. Chaloupka Michal

Rozhodčí: Kubík Jaromír.

Seděli jsme naproti sobě. A koukali. Kroutili hlavami. Právě jsme prohráli 1:5 a nikdo nechápal. Vůbec. Byl to hrozný zápas, který nikdo z nás dlouho nezažil. Měli jsme asi miliardu šancí. To svět neviděl. Branku bychom ale nedali ani v případě:

Že by nás bylo 45, z toho polovina roboti.

Že by branka měla šestašedesát metrů.

Že by se hrálo s osmnácti balóny.

Že by v dresech soupeře nastoupil výběr mořských plodů.

Že by se hrálo do prosince světelného roku  3955.

Když jsem probíral ten šílenej zápas se Skořim, který byl účasten asi jako jediný vestecký divák, říkal: „První půli, do 40. minuty, to mělo být 5:0. Tak hezky se na to koukalo.“ Jo, začali jsme fakt kombinačním fotbalem, narážečky, střely, spousta šancí. Tři totální tutovky zblízka měl Kuba Souček, dvakrát sám na brankáře a další dvě tutovky plus tyčka - to je zase bilance Míry Nováka. Fífeček Drášil: 2 obří šance. Kuba Kvasnička: Taky minimálně dvě, z toho jednou sám na brankáře. Chála: dal gól a mohl přidat další dva až tři, tolik střel nevyslal za posledních pět let dohromady. Plus asi ještě čtyři závary, kdy nás vždycky vychytal skvělý brankář soupeře.

Místo toho, abychom šli do půle za pohodového stavu 4:0, vedli jsme jen 1:0, přičemž ve 45. minutě, tesně před odchodem do šatny, udělal Jánko nesmyslnou penaltu (tvrdil, že nebyla, ale my myslíme, že asi byla), soupeř vyrovnal a najednou ucítil naději. „Sorry, kluci, měli jste vést 4:0,“ opakovali nám cestou do kabiny i samotní hráči Jirčan.

Druhá půle? No, tak dobře už jsme nehráli, ale stejně jsme byli pořád nalezlí na půlce Jirčan, které ale dávaly góly. Padalo jim tam všechno. „Ty vole, Petr v životě takovej kop nedal,“ radovala se domácí lavička poté, co nám soupeř vstřelil neuvěřitelný gól do šibenice. Pak ještě nějaké dvě hlavičky, jedna naše chyba, otevřená obrana, jo a taky ještě jedna penalta (byla)… Bum, bum. Jirčany měly PĚT střel a daly PĚT gólů. To jsem dlouho neviděl. Vestec měl PADESÁT PĚT střel a dal h***o.

Tohle bylo psycho. Třetí prohra v řadě, au.