Mistrovská utkání - fotbal muži 17.9.2016 - All Blacks svatební koncert, Benfica infarktová výuka...

Sobota 17. 9. 2016 10:30
100 diváků Hostomice 2016210A2A0607

Branky: 6. Zima Jan, 23. Veselý Patrik, 41. Penc Ondřej, 63. Zima Jan (pen.), 68. Pták Pavel

Rozhodčí: Svoboda Richard - Řičica Jiří, Sandev Viktor. Delegát: Lantora Milan.

Sestava : Chlouba – Veselý, Franc, Penc, Zima –  Pták, Matysík, Novotný,Zvěřina – Kargl Pavel, Kucharik

Ani nevím jak mám začít. Do utkání se promítla svatba Trmala, které dali přednost Kolačný, Chaloupka, Novák i Buchta a nebyli na utkání i přestože jim ženich nabídl okamžitý převoz na svatbu ihned po skončení utkání. Chyběli i brankaři Mašek -  svatební cesta a Tůma -  dovolená.  Dále stále chybí zranění  Stráňava i Nagy. Pavel Kargl s Kubou Kvasničkou doplnili naše stavy na celkový počet 12 hráčů.

Domácí se do nás pustili hned od začátku a my museli odvracet centry a průniky do vápna Novotným, Pencem a Francem. V 6. minutě našel dlouhým pasem Franc Matysíka a  ten  byl těsně před vápnem poslán k zemi. Míč si postavil Zima a střelou k pravé tyči nás posílá do vedení 0 : 1. Domácí zahrozili střelou Kačírka, ale Zima odvrátil na roh a následná hlavička Hornáta šla těsně vedle . Vyšla i kombinace Kačírek,Šebek se zakončením Bábička, ale střela šla nad branku. V 11. minutě je sražen ve vápně Matysík, ale rozhodčí nepíská a z rychlého protiútoku se sám řítí na Chloubu Bábiček, ale ten jeho střelu vyráží na roh. Po něm se k hlavičce dostal Kačírek, ale Chloubu na brankové čáře zastoupil Zima a uklidil míč do bezpečí. Ve 20. minutě nejprve střílí Veselý, k dorážce se dostal Matysík, ale domácího brankaře Kadeřábka nepřekonal. Chvíli na to se nepodařilo Kucharikovi vstřelit branku a střela Zvěřiny v síti rovněž neskončila. Kargl vybojoval roh a po centru na Zvěřinu se k zakončení ve vápně dostal Veselý a ve 23. minutě je to 0 : 2. Domácí Bábiček našel ve vápně Šebka, ale ten střílí vedle. Ve 29. minutě došlo ve vápně k souboji o míč mezi Pencem a  domácím Bábičkem, který padá a rozhodčí píská penaltu. Tu si postavil Rybák, ale trefil pouze levou tyč. Střely Ptáka i Zveřiny pochytal domácí brankař a další tutovku Kucharik neproměnil. Domácí faulují a k trestnému kopu se postavil Zima. Jeho levačka našla ve vápně Pence, který hlavou dává na 0 : 3. Domácí pokračují v dobývání naší branky, ale naše obrana s Chloubou pracuje spolehlivě, a tak končí první poločas.

Druhý poločas domácí zahajují rohovým kopem. Po něm Rybák vysunul Bábička a ten trefuje tyč. Další střelu Kačírka Chlouba chytá. Pencovi je pískán faul a Korynta trefuje naši zeď. Při dalším útoku Kačírkovi stačil míč ukopnout Franc.  Novotný posílá míč do vápna na Zvěřinu, ale ten míč minul. Kargl vybojoval roh a zakončuje Pták, ale jeho střelu vyráží rukou domácí obránce a píská se penalta. Zima se nemýlí a zvyšuje v 63. minutě na 0 : 4. Domácí touží vstřelit branku, ale nedaří se jim to po střelách Hornáta a Šebka V.  Matysík posílá neúnavně centry z pravé strany do vápna. Kucharik svoji šanci nedává, a tak po akci Matysíka v 68. minutě se po závaru v pokutovém území prosazuje Pták a jeho dorážka končí v síti 0 : 5. Zima pálí, Kucharika vychytal Kadeřábek a poradil si i s další jeho šancí, kdy střelu vyrazil nohama. Domácí těsně před koncem zahrozili střelou Rybáka, ale Chlouba čisté konto uhájil.

Domácí odehráli dobré utkání a nás zachránily dvě tyče, břevno a 2x jsme odvraceli míč za již překonaným Chloubou. Nedokázali dostat míč do branky ani z vyložených šancí, protože neprůstřelný Chlouba  a celé mužstvo příkladně bránilo. My jsme odehráli utkání bez střídání, neboť Kvasničku tahá lýtkový sval a tak raději hrát nešel. Hráči příkladně celé utkání bojovali a velké uznání zaslouží celé mužstvo jak za předvedený výkon, tak odhodlání zvítězit, což se podařilo. Asi nechtěli v nových dresech prohrát a ukázali těm kteří nebyli, že to jde i bez nich. Hoši díky a připravte se na další mistrovské utkání, kdy v sobotu 24.9. od 16.30 hodin přivítáme na našem hřišti své sousedy mužstvo SK Slavia Jesenice. Všechny vás na toto utkání srdečně zveme.

Sobota 17. 9. 2016 16:30
48 diváků Krňany 201621AA2A0405

Branky: 18. Šnajberk Michal, 57. Honcharenko Serhii, 78. Šnajberk Josef - 38. Kucharik Michal, 65. Matysík Radim, 90. Souček Jakub, 40. Kargl Pavel

Rozhodčí: Kotek Miroslav.

Krňany máme historicky rádi, sehráli jsme s nimi spoustu velmi kamarádských postupových zápasů a vůbec, celá ta vesnice je fakt strašně krásná, vůbec tam nechcípl pes a několik krav (ty ostatní se pak dívaly na zápas, jako už tradičně).

„Půjdeš do prasečáku a už nevylezeš,“ oznamovali klidnými hlasy místní pohodoví fanoušci rozhodčímu, který nám na konci uznal sporný gól (ještě o tom bude řeč) - prostě pohodové odpoledne.

Krňany před zápasem vedly tabulku, všechno vyhrály, daly dvacet gólů za tři zápasy, prostě jízda. Jenže Vestec má, naštěstí, ve svém středu spoustu srdcařů, kterým nevadí brutálně dřít za áčko (dopoledne) a pak jít ještě makat za béčko (ten samý den odpoledne). Jmenovitě: talentovaný mladík s ligovým potenciálem Jiří Novotný, bývalý světový model pánských džín Radim Matysík,  fotbalový maratonec Páťa Veselý a  monumentální dříč Míša Kucharik, který se dokonce mezi zápasy áčka a béčka stihl ostříhat, čímž jasně naznačil, že již pochopil, že v béčku nám jde především o image. A taky Pavka Kargl, který je už po své celozápasové premiéře v áčku tak nahoře, že se odmítl v kabině béčka bavit celkem se třemi hráči a následně všem ukazoval, jak je z dopoledne pokopaný.

Tahle pětka borců nám moc pomohla a já bych chtěl poděkovat - jako střídající divák jsem viděl dopoledne zápas áčka a ti kluci tam toho naběhali víc, než autor tohoto článku za dvě sezony. A přesto šli v klidu hrát i odpoledne a dovedli nás k vítězství.

To se rodilo těžce, soupeř byl velmi kvalitní, ve středu zálohy frajera z Ukrajiny jménem Sergej, který jde na podzim zkusit štěstí do ČFL, což je přibližně o osmatřicet soutěží víc.

Krňany nám daly první gól po dalekonosné střele, na kterou Páša, náš provizorní gólman, nedosáhl. Naštěstí do poločasu jsme to otočili. Nejprve dorazil Kuchi nájezd Páji Kargla, o pět minut později, ve 40. minutě, se hezky trefil i sám Pavka.

Domácí srovnali chvíli po půli - Páša špatně viděl přímý kop, ale vyčítat tomu klukovi nemůžeme vůbec nic. Kdo z nás by si stoupl do brány? Takže, když jsme u těch díků - i tobě Pášo, i tobě.

Po celý zápas jsme byli lepší, lépe kombinovali. Až na mladíčka Novotného, který má ve svých letech stále sil na rozdávání, klukům z áčka těžkly nohy, ale i přesto pokračovaly v režii kvalitního výkonu. 65. minuta - trefa Radima Matysíka, která byla jen o něco málo hezčí než on sám, vedeme 3:2! Jenže za čtvrt hodiny zase bum - 3:3. Remíza to deštivé odpoledne byla málo. Chtěli jsme vyhrát!

A proto přišel ON. „Čau, vyjíždím z Poděbrad, do těch pěti tam snad budu,“ telefonoval mi Kuba Souček v 16.15, přičemž se hrálo v 16.30. „Aha se hraje od půl, jo? Tak to jsem v prdeli,“ dodal Kuba s tím, že dorazí na druhou půli.

Jenže jemu stačí jen pár chvil na to, aby se stal skutečnou hvězdou. Na hřiště přišel půl hodiny před konce. A pak… Poslední minuta zápasu, po straně školí Radim Matysík tři spoluhráče a ještě se na ně usmívá, je těsně u lajny, asi deset metrů od branky, posílá zpětný pas na Kubu Součka… A ten trefuje odkrytou branku! Je to hrdina! Hrdina. Gólový klouček, tenhle Kuba Souček!

No, domácím se nelíbilo, že gól rozhodčí uznal, Radim prý byl už za čárou, proto to vyhrožování prasečákem, ale co - předtím nám sudí neuznal pro ofsajd naprosto regulérní gól, který ale nejprve uznal… No raději to nerozvádět, bylo by to spíš do nějaké legrační talkshow.

Každopádně tři body doma, díky klukům z áčka, srdcařovi Kubovi Součkovi a také bezchybně skvělému Chacharovi, který se mezi nás vrátil a pokud se vrátí úplně, budeme nadšení víc, než Radim, když slyší zpívat Ewu Farnou. Viktorka!