Novinky: Fotbal|Nohejbal|Ping Pong|Cvičení|Akce|Tábory

Mistrovská utkání - fotbal muži 4.6.-5.6.2016 - A tým - v suchém triku rozdával, B tým plichtička

Neděle 5. 6. 2016 17:00
TJ Zdislavice - Viktoria Vestec 3:9 (1:5) - 2.flek
60 diváků TJ Zdislavice 2015210A3D2403

Branky: 1. Pecháček Libor, 52. Psota Petr, 86. Hamalčík Rostislav - 9. Novák Ladislav (vl.), 23. Zvěřina Václav, 31. Stráňava Martin, 34. Novotný Jiří, 38. Zima Jan, 54. Zima Jan (pen.), 59. Matysík Radim, 80. Zima Jan, 90. Matysík Radim

Rozhodčí: Nejedlo Tomáš - Tylchert Michal, Roth Patrik. Delegát: Kruliš Ladislav.

Než jsme se stačili rozkoukat tak domácí vedli 1 : 0. Bylo to po špatné domluvě obránců a domácí Pecháček střelou přes celou branku nedal Tůmovi šanci. To běžela první minuta. Chvíli nám trvalo, než jsme převzali otěže utkání do svých rukou a byl to hlavně Jirka Novotný, který dvakrát našel ve vápně Matysíka, ale tomu se ještě nepodařilo skórovat. Paradoxně nám k vyrovnání pomohli domácí hráči. V 9. minutě Penc dlouhým pasem našel Matysíka a ten sklepl hlavou míč Zvěřinovi, který se probil až před brankaře. Došlo ke srážce, vyražený míč brankařem trefil domácího Nováka a od něho skončil ve vlastní brance 1 : 1. Domácí zahrozili Boučkem a my odpověděli lobem Zvěřiny, který vystihl špatnou rozehrávku a snažil se přehodit brankaře. Pak zazmatkoval Novák, který si myslel, že je v ofsaidu, ale míč mu přihráli domácí, a tak mohl klidně hrát.  Domácí odpovídají akcí po pravé straně, faulujeme a trestný kop zahrává Bouček do vápna. Míč jsme snad třikrát mohli odkopnout, ale ten se dostal až ke zcela volnému Pecháčkovi, který ve vyložené šanci nedává. To Zvěřina po špatné rozehrávce sebral domácím míč, prošel kolem obránce do vápna a střelou přes celou branku nás posílá do vedení 1 : 2. Ve 31. minutě je to již 1 : 3. Zvěřina získal míč, prošel středem, dal doprava na Stráňavu a ten opět střelou přes celou branku nedal domácímu brankaři žádnou šanci. Domácí se dostali po kombinaci Hamalčíka s Müllerem do vápna, ale Tůma vše vyřešil pádem pod nohy. A je to opět Stráňava, který prošel až k rohovému praporku a na jeho centr si naběhl do vápna  Jirka Novotný a hlavou ve 34. minutě zvyšuje na 1 : 4. Domácí se snaží o rychlé protiútoky, ale ty se nám daří včas zastavit. Pták dvakrát prošel do blízkosti branky. Poprvé mu míč utekl za brankovou čáru a při druhé střílí z otočky, ale brankař je na místě. Ve 38. minutě se Zima dostal až před pokutové území a vypálil tak, že míč brankař neudržel a my vedeme již 1 : 5. Domácí Müller jde ve 43. minutě sám na Tůmu, ale ten mu pádem pod nohy míč sebral.  Tak skončil první poločas.

Druhý poločas začínáme akcí Ptáka, který si naběhl na míč od France, ale obránce jeho střelu zblokoval na roh. Domácí odpovídají akcí středem hřiště, obrana nechce faulovat a Psota  přízemní střelou snižuje na  2 : 5.  V  54. minutě Pták ve vápně obešel obránce, ten fauluje a kopeme penaltu. Zima se nemýlí a zvyšuje na 2 : 6. Domácí zahrozili opět Müllerem a pak ještě akcí Hamalčíka s Psotou, ale branku nedávají. V 59. minutě dává Matysík další naši branku. To patičkou po dlouhém autovém vhazování do vápna od Zimy trefuje míč, který končí v brance – 2 : 7. Havránkovi a Ptákovi není přáno vstřelit branku, neboť se dostali několikrát na dostřel, ale bohužel žádná  v brance neskončila. Rovněž  střely Pence brankou nekončí. To Zima po akci s Matysíkem je úspěšnější a střelou přes celou branku dává svoji třetí branku  2 : 8. Střídající Kucharik převzal míč od Havránka, jde sám, obstřeluje brankaře, ale míč ještě stačil domácí obránce vykopnout z prázdné branky. Domácí v 86. minutě po rozehrání trestného kopu Boučkem trefují břevno a po závaru před brankou Tůma chytá míč vystřelený Hamalčíkem až za brankovou čarou  - 3 : 8. V 90. minutě našel ještě Jirka Novotný ve vápně Matysíka a ten hlavou upravuje na konečný stav 3 : 9.

Dnešní utkání jsme až na 1. minutu odehráli v pohodě. Dostali jsme tři branky a to v důsledku špatného bránění v některých situacích. Měli jsme je lépe vyřešit takticky. Proti silnějšímu soupeři by se nám to nemuselo vyplatit. Na tribuně, která byla celá v režii našich fanoušků, sklidil velký aplaus Zdeněk Novotný, který nastoupil do utkání a hned předvedl své umění, kdy si poradil se dvěma domácími hráči a ještě vyslal do útoku svého jmenovce Jirku Novotného. Všichni naši hráči hráli s chutí a předvedli řadu pohledných akcí i zakončení  a je potřeba opět říci „hoši díky a jen tak dál.“

Další mistrovské utkání sehrajeme na našem hřišti v neděli 12.6. již od 10.15 hodin s  FK   Uhlířské Janovice. V případě našeho vítězství skončíme nejhůře na 2. místě. Proto vás srdečně zveme, naši hráči si to určitě zaslouží !!!!!!

Sobota 4. 6. 2016 17:00
Vestec B - Čisovice 2:2 (1:2) - 8.flek
60 diváků Vestec 201521AA2A2401

Branky: 14. Novák Michal, 76. Novotný Zdeněk - 1. Uher Martin, 21. Uher Martin

Rozhodčí: Kotek Miroslav

Sestava: 1 Chloubič - 2 Pášič (12 Dočky), 6 Chachar, 3 Maďar, 7 Novis - 5 Zdeny, 4 Chalis, 11 Ulda, 10 Fífek (kapitán) - 8 Vardy, 9 Kuchy

Dnešní repka ze zápasu s Čísovicemi je psaná redaktorem laikem, proto prosím o shovívavost. Čísla u hráčů napsaná v sestavě nejsou body, ani velikost bot, ani známky jak by se snad mohlo zdát, ale čísla dresů. Sestava na dnešní zápas se nerodila lehce. Ostatně, ono je to tak témeř každý zápas Benfiky. Vinou zranění, pracovních povinností a různých většinou neidentifikovatelných nemocí potřebujeme "píchnout" z Áčka. A tak jako obvykle měl manažer Jirka Chorche Miler před zápasem plnou hlavu a půlitr starostí, jak to poskládat. Nakonec se mu to povedlo v celku brilantně. Nikdo mu před zápasem něvěřil. Dát na oba kraje záložní řady přestárlého a poslední dobou ztraceného Fífečka, který měl nahradit zkušeného, mladého, běhavého (hlavně v obranné fázi), levonohého a krásného (to o sobě tvrdí hlavně on a mi mu to radši nevyvracíme) Kubu Kvasničku. Zahrál tam ale docela dobře. A na druhou stranu přesunout živoucí, stále ještě a vlastně zvovu hrající legendu a skoro bráchu Jirky Novotného - Zdenyho. Vraťme se ale k zápasu, který by se dal charakterizovat "číslo pět žije". Do zápasu jsme nastoupili jako obvykle. Lehkovážně, bez koncentrace na zápas a samá legrácka.  Soupeř toho hned využil a téměř z rozehrávky se na pár doteků dostal do našeho vápna a trestal. Časomíra ještě ani snad nebyla spuštěná a už jsme prohrávali 0:1. To zas bude zápas, pomyslela si asi většina znás. Začátek zápasu opravdu není naše silná stránka. Soupeř byl lepší a zle nám zatápěl. Postupem času jsme se dostávali do hry ale i my. Po necelé čtvrt hodině hry se z ničeho nic na pravé straně zjevil Zdeny a krásnou, časovanou přihrávkou uvolnil Uldu (kterému udělal mega prostor u lajny Vardy, který na sebe navázal snad všechny obránce a odtáhl je asi do hospody, protože pak už sem ho v prvním poločase na hřišti neviděl) a ten dlouhým, ale přesným centrem našel nabíhajícího Novise a ten z bezprostřední blízkosti, ikdyž z velkého úhlu, nedal golmanovi šanci a hlavou srovnal na 1:1. Zdálo se, že jsme se srovnali a začali hrát. Jenže opak byl pravdou. Soupeř byl aktivnější, více běhal, kombinoval a více držel míč. My jsme naopak neběhali a zbytečně drželi míč, kličkovali, ztráceli a hádali se. Jednu takovou ztrátu soupeř využil rychlým přechodem do brejku a po hezké kombinaci nedal Chloubičovi šanci. 1:2 Tak skončil i první poločas. O přestávce byla v kabině domácích hustá hmla, že by se dala krájet a padaly i ostřejší slova než je u Pepína vylášené chili pivo :) Druhá půle byla z naší strany znatelně lepší. Zvýšili jsme pohyb, zrychlili hru a tím pádem jsme se dostávali více i do zakončení. Soupeř ale nepolevoval, dobře bránil, neustále napadal naši rozehrávku a dělal nám problémy. Blížil se konec zápasu a už se zdálo, že se budeme muset smířit s těsnou porážkou od třetího týmu tabulky. S tou se, ale nechtělo smířit "číslo pět", které neúnavně hoblovalo lajnu. Klobou dolů. Na to, že mu je něco mezi pětatřiceti a smrtí :) jezdil jako za mlada. Do strany ho zásobovali pasy stopeři i záložníci, ale ne a ne se tam dostat. Až jeden krásný centr posadil Chachar Uldovi na jeho stále rozčepířené chmíří (Zdeny si křikl prodluž) Ulda poslušne poslech, Zdeny ustál a vyhrál souboj s frajerem asi o 15 let mladším, ale taky 15 kilo lehčím (což se ve finále ukázalo jako rozhodující) dokonce byl u míče dřív než golmanovi saně a podél něj poslal loptu do sítě. 2:2 Všichni slavili, ale "číslo pět" zjišťovalo jestli žije, všechny kosti jsou celé a lapalo po dechu. S vypětím všech sil celého mančaftu jsme si bod už vzít nenechali a tak jsme se s Čísovicemi rozešli smírně 2:2. Dnešní střelci nejsou zrovna obvyklými zakončovateli, ale když je potřeba umí Benfiku podržet. A jak už je nepsaným zvykem, Benfika má nejsilnější třetí poločasy. Na pozápasové tiskovce jsem zase objevil zmizelého Kubu "Vardyho" Součka, který hýřil úsměvy a rozdával autogramy a "razítka" na všechny strany. Kluci díky :)

Další měření sil Benfiky proběhne v sobotu 11.6. od 17:00 v Libři. Přijďte nás podpořit.