Mistrovská utkání - fotbal muži 28.5.-29.5.2016 - A tým - výhra nad neporazitelnými, B tým opět s bůrem tam i zpátky:)...

Neděle 29. 5. 2016 17:00
Viktoria Vestec - Teplýšovice 2:0 (2:0)
80 diváků Hřiště - Tělovýchovná jednota Viktoria Vestec (test) 2015210A3D2305

Branky: 29. Matysík Radim, 39. Novotný Jiří

Rozhodčí: Hůla Petr - Divilek Peter, Ducký František. Delegát: Lantora Milan.

Trenéři museli zasáhnout do vítězné sestavy z minulého utkání, neboť Chaloupka ani Trmal nemohli nastoupit, a tak na střídání byli připraveni pouze Tůma, Kucharik a z B mužstva Ondřej Matysík.

Utkání jsme zahájili akcí Stráňavy, který se dlouhým nákopem snažil vysunout Novotného, ale ten na míč nedosáhl. Hosté nezůstali nic dlužni a Penc vyhrává souboj s Králem  a následná střela Vyhlídala končí vedle branky. My odpovídáme střelami Zvěřiny a Havránkovu střelu vyráží hostující brankař Měsíček na roh.  V 9. minutě je faulován před pokutovým územím Franc a Zimův trestný kop končí těsně nad brankou. Naše obrana musí dávat pozor hlavně na hostujícího Breburdu, který svádí souboje se Stráňavou a dostává se i  k zakončení. Chlouba si poradil se střelami Vyhlídala a Stěhuleho. Při úniku po pravé straně Matysík hledá ve vápně Nováka, který se snaží v akrobatické pozici trefit míč, ale netrefuje branku. Ve 23. minutě je to Zvěřina, který připravil tutovku pro Matysíka, který jde sám, ale jeho lob přes brankaře končí v jeho rukách. Hostující Chomát netrefuje branku a trestný kop zahrávaný Ottem jsme odvrátili. Ve 29. minutě Zvěřina převzal přihrávku ve vápně, přidržel míč a přihrál ho zpět Matysíkovi, který se tentokrát nemýlí a ranou k pravé tyči nás posílá do vedení 1 : 0. Když hostující Breburda nedokázal lobem z dobré pozice překonat Chloubu a ani Havránek, který z pravé strany nedokázal dostat míč do branky, pokračuje se v útočném fotbale z obou stran. Ve 39. minutě je to 2 : 0. Matysík posílá dlouhý míč na naběhnutého Novotného, který si ho sklepl do vápna a tváří v tvář nedal Měsíčkovi žádnou šanci. Naznačil střelu a když brankař padá, přehazuje ho. Pak je ještě faulován Pták před pokutovým územím a po dohodě hráčů je to Zima kdo zahrává standartku, ale střílí nad branku.

Druhý poločas zahájili lepší hosté a Chlouba musí zasahovat proti  střele Krále. Matysík se snaží probít obranou a slabá střela Nováka končí v rukou brankaře. Přestává se nám dařit, zbytečně kazíme rozehrávku a nakopávané míče na Ptáka úspěch nepřinášejí. To hosté vycítili šanci a v 63. minutě zahazují tutovku, když Breburda z vyložené šance trefuje pouze tyč. My odpovídáme akcí Zvěřiny, který se snaží proniknout do vápna, ale padá a Ptákovi sebrali míč obránci. Hosté se osmělují čím dál víc a naše obrana se musí mít na pozoru hlavně při akcích Vyhlídala, Chomáta a Pejši. Když nedokázal po špatném odkopu Chlouby dostat míč do naší branky Vyhlídal a jeho další akce k brance rovněž nevedla, jsme to my, kdo v 80. minutě můžeme změnit skóre. Ale Novák, který jde sám na branku se rozhodl obhodit brankaře, což se mu povedlo, ale pak zaváhal a brankař v pádu míč stačil dostat do bezpečí. Když ani hosté těsně před koncem utkání po zasekávačce Vyhlídala ve vápně a zpětné přihrávce neskórují, stav se nemění.

Opět jsme sehráli hlavně v prvním poločase pěkný fotbal, ale bohužel jsme ve druhém poločase přestali běhat pod dojmem vedení a toho využili hosté a byli lepším týmem. Celá obrana s brankařem Chloubou udržela druhou nulu, ale je potřeba říci, že jak v Týnci, tak nyní doma se nám druhé poločasy nedaří tak, jak by diváci chtěli vidět. Je to na trenérech a hráčích, aby si uvědomili co zlepšit, abychom se nemuseli strachovat, že soupeř vyrovná. Hoši díky a vydržet ještě tři zápasy a pak si odpočinete.

K dalšímu mistrovskému  utkání zajíždíme na hřiště Sokola Zdislavice v neděli 5.6. od 17.00 hodin a autobus odjíždí od hřiště  v 15.00 hodin, tak vás srdečně zveme !!!!!

Sobota 28. 5. 2016 17:00
Okrouhlo - Vestec B 5:5 (1:2)
30 diváků Okrouhlo 201521AA2A2301

Branky: 15. Kůrka Ondřej, 46. Kůrka Ondřej, 53. Kůrka Ondřej, 66. Kůrka Ondřej, 84. Nikorák Michal - 20. Souček Jakub, 40. Chaloupka Michal, 60. Franc David, 64. Chaloupka Michal, 73. Ullík Martin

Rozhodčí: Ouřada Stanislav.

Takže za prvé je třeba popíchnout všechny závodníky v našem týmu, konrétně pány Paška a Matysíka ml. - my ostatní nemáme tolik peněz jako vy na tak nabušená auta a nestíháme, načež se ztrácíme a je jedno, že v Okrouhlu konkrétně autor tohoto článku hrál třináctrkát. Kde je to hřiště prostě neví, protože má v hlavě zásadnější věci, jako třeba kde bydlí.

Jakoby se zběsilé tempo ze silnice přeneslo i do zápasu.  Byl šílenější než kozy třísetkilové dívky, pomocí jejíhož portrétu popřál Vlastík Moutelík na Facebooku k narozenínám Jirkovi Milerovi. Naštěstí zápas zároveň nebyl tak hnusný. Naopak.  Na III. třídu se hrál fotbal krásný, pěkný - asi jako ideálně nagelované vlasy Fífečka či Michala Chaloupky. Právě Chála, společně s Francoisem, nám přišli z áčka pomoct a ve středu zálohy stvořili symfonický orchestr hrající líbezné fotbalové tóny (panebože, to je fakt krásné, co jsem napsal, úplně me to dojalo).

Zápas jsme prohrávali, vedli, prohrávali, vedli... Horská dráha, ze které se vám ale nechce zvracet. Soupeř se trefil jako první, na 1:1 vyrovnával zblízka Kuba Souček, po krásné kombinaci Francoise a Uldy - Kuba měl velmi těžkou pozici pět metrů před prázdnou bránou, trefil to krásně pravačkou přímo doprostřed a pak pištěl, protože když má radost z gólu, trochu piští, všimli jste si toho? Jen maličko, tlumeně...

Na 2:1 zvyšoval Chála, kterého sexy diagonálou našlo jeho někdejší fotbalové dvojče z A týmu - Jakub Kvasnička (postupně ty dva rozdělilo 25 kilo). Poločas. Strašně pršelo. "Jsem celý mokrý," stěžoval si Kuba Souček i Kuba Kvasnička a oba si takticky převlékli dresy do druhé půle. Ostatní tak chytří nebyli, ale s tím se prostě musí každý smířit.

Druhou půli jsme začali ve stavu hibernace a asi tak po osmi sekudnách najednou prohrávali 2:3. Jak se to stalo? Prostě v kabině vždycky tak hezky vytuhneme, je tam super prdel, a vůbec... Nebo proč?

Naštěstí na 3:3 vyrovnal po dorážce Francois a na 4:3 zvýšil opět Chála. Kdyby ten kluk nebyl tak nahoře, smeknu klobouk a nakreslím tomu gólu portrét, bohužel Chála nahoře je, takže musím jen konstatovat, že to byl asi nějaký cheat z PlayStationa, nebo prostě podovod, protože takhle to trefit ve III. třídě nejde. Pumelice ze třiceti metrů do vinglu byla fakt skvělá.

Celkově se hrál fotbal nahoru dolů, rychlý soupeř měl skvělý přechod do útoku, který nám dělal problémy a občas jsme vypadali jako v přechodu (no, věk na to už skoro někdo máme). Těžké to měli hlavně krajní beci, bojující Ondra Matysík a Zdenda Dočekal, který má rád pozici obránce asi jako Barcelonu (vůbec) - po úvodních patálicích ale ztransformoval své nohy na dvě pily a řezal to, jak se dalo. Nezklamal, i když to měl fakt těžké.

Přesto jsme dostali gól na 4:4 - kluk, který byl rychlejší než ranní průjem po jihlavském Ježkovi, utekl po naší debilní chybě úplně všem a dal celkově svůj čtvrtý gól. K té debilní chybě - místo toho, abychom náš přímák na půlce rozehráli jako lidi, učinili jsme tak spíše v opičí formě a vyslali soupeře do rychlého brejku, což nezapomněl Jakub Kvasnička okomentovat naprosto v klidu a v pohodě větou: "Tedy pánové, to bylo nestandardní."

Ale ani to nebyl ještě konec! Ulda dvacet minut před koncem po pěkné individuální akci Kuby Součka, který mu to připravil do tutovky asi tak třikrát lépe než jak hraje poker, zvýšil na 5:4. Pojďme, udržme to! Neudrželii. Bek, který se předtím snad netrefil pořádně do balónu, to najednou z rohu vápna trefil přes celou bránu jako bůh.

Předcházely tomu fauly i nefauly, které viděl hlavně pan sudí, ale tak to tak nějak parří do koloritu a nebudeme se na to vymlouvat, protože je třeba uznat: remíza byla zasloužená. Soupeř rychlý, my chytří, se stoletým útokem, ale pořád efektivní. Bylo to fajn, kluci. A diváci se nemohli toho fotbalu nabažit. Což je vlastně dobré, protože často tomu v naší soutěži bývá naopak. Je to dobrý pocit.