Mistrovská utkání - fotbal muži 7.5.-8.5.2016 - A tým odchozená výhra, B tým(ON) vyhrál derby...

Neděle 8. 5. 2016 15:00
JISKRA STRUHAŘOV - Viktoria Vestec 1:3 (1:1) - 3.flek
80 diváků Jiskra Struhařov2015210A3D2005

Branky: 24. Fürbacher Jakub - 40. Trmal Miroslav, 66. Zvěřina Václav, 89. Kucharik Michal

Rozhodčí: Zoufalý David - Kocourek Lukáš, Mucha Daniel. Delegát: Ratajová Lucie.

Do utkání jsme nastoupili bez Ptáka (pracovní  povinnosti) a Nováka viróza. Nejel ani Buchta, a tak jsme byli rádi, že s námi jel i David Pašek z B mužstva, abychom na lavičce náhradníků někoho měli.

Do utkání jsme vstoupili akcí Pence, který se snažil přihrávkou na Havránka překvapit domácí obranu, ale ten  míč  dobře nezpracoval a tak z toho nic nebylo. Domácí zahrozili pěknou střelou Hrocha, ale ta šla vedle. V 6.minutě po kombinaci Trmala se Zimou domácí hrají rukou v pokutovém území, ale rozhodčí ukázal hrajte. O minutu později Chaloupka našel naběhnutého Matysíka, ten dává gól, ale pro ofsaid neplatí. Pak předvedl své střelecké umění opět Hroch a bylo štěstí, že střela těsně minula naši branku, Fürbacher z otočky  Tůmu neprostřelil a hlavička Veselého se do branky nevešla. My odpovídáme akcí Zvěřiny, který prošel až na hranici velkého vápna, ale jeho střelu brankař Pesser vyráží na roh a další střely Trmala, Zimy a Chaloupky jsou sražené nebo končí vedle branky. Ve 24.minutě  Tůma vyběhl tak, že u míče je první domácí Fürbacher a obloučkem vstřílí první branku, prohráváme 1 : 0. A dvě minuty na to jsme mohli vyrovnat. To Zima zahrál trestný kop z pravé strany do vápna, ke hlavičce se dostal Novotný, ale jeho umístěnou hlavičku domácí odvrátili z brankové čáry. Dále zakončujeme Zimou, Zveřinou a Chaloupkovu střelu opět vyráží brankař na roh. Když se k dorážce nedostal po střele Zimy Havránek, stav se nemění. 40.minuta přináší vyrovnání. To Trmal využil nedorozumění domácí obrany, byl u míče dříve než brankař a je to – 1 : 1.

Začátek druhého poločasu začínáme dvěma slibnými akcemi. Akce Novotný, Matysík, Havránek brankou nekončí a Zvěřina uvolnil Matysíka, který se řítí zprava sám, ale brankař jeho střelu vyráží na roh. Domácí odpovídají akcí Veselého a zakončuje Fürbacher, ale Franc sráží na roh a když v zakončení selhává i Koblasa, stav se nemění. V 59. se nám zatajil dech. To Tůma při malé domů minul nohou míč a ten skončil těsně vedle levé tyče. Pak ještě zahazuje dobrou příležitost domácí Zmek a přestřeluje branku. V 66. minutě se Zvěřina zbavil před šestnáctkou obránce a technickou střelou k pravé tyči nás posílá do vedení – 1 : 2. Branka nás uklidnila, začínáme hrát kombinačně a rodí se další šance. Po závaru před hostující brankou, kdy postupně zakončujeme Chaloupkou, Zvěřinou, Matysíkem a dvakrát Trmalem se stav nemění. Domácí spoléhají na dlouhé výkopy brankaře a naše obrana musí být na pozoru a když na dobrý centr z levé strany nikdo nedosáhl, jsme to opět my, kdo zakončuje Matysíkem, ale brankař ho opět vychytal. Pak přišly dvě akce střídajícího Kucharika. Nejprve obešel obránce až k brankové čáře a přihrávkou našel Trmala, ale tomu střelu obránci srazili na roh a potom dostal míč mezi obránce, vyhrál běžecký souboj s obráncem a dává gól na 1 : 3. To již běží 89. minuta a o výsledku je rozhodnuto. Pak ještě domácí  Veselý jde sám , ale ve vápně mu stačí Penc míč ukopnout.

Co k dnešnímu utkání říci?  V prvním poločase jsme nenavázali na předešlé utkání. Lehce jsme ztráceli zcela zbytečně míče a tím trpěla naše kombinační hra. Asi jsem kritický, ale Chaloupka, Matysík i Zvěřina nemohli najít ten správný rytmus a Novotný se mi zdál unavený. Hrál v sobotu za B mužstvo a dopoledne v neděli byl na akci Klokánka a přijel těsně před odjezdem na utkání. Ve druhém poločase se hra zlepšila a především pro Tůmu to nebyl asi nejlepší zápas. To jeho protějšek v domácí brance Pessr pochytal co se dalo. První start v této sezóně si připsal i David Pašek na hrotu útok.

Příští mistrovské utkání sehrajeme doma proti TJ Jiskra Zruč nad Sázavou v neděli  8.5. od 17.00 hod. na které vás srdečně zveme.

Sobota 7. 5. 2016 17:00
Vestec B - Jesenice B 1:0 (0:0) - 5.flek
48 diváků Vestec 201521AA2A2001

Branky: 48. Souček Jakub

Rozhodčí: Kotek Miroslav.

Zatímco my se připravovali na hřišti, zpocení pod předzápasovým drilem tréni Zdendy Novotného, ON stál na baru a potichu uvažoval: „Dal bych si malé pivo. Možná i velké.“ Ale ne, ON to musel vydržet. „Hraju zápas,“ věděl.

Zatímco my jsme se snažili v mini-fotbálku při rozcvičení alespoň třikrát přesně nahrát, ON stál v džínách opodál a společně s Jirkou Milerem se alespoň třikrát navzájem zadívali do svých krásných očí.

A zatímco my jsme nastupovali k zápasu, ON teprve zanalyzoval, že je správná chvíle se jít převlíct do dresu. Protože ON má ještě čas. Je jako ležák, který tolik miluje - zraje pomalu.

Kuba Souček. Ano, byl to Kuba Souček, který sám sebe považuje za českou odbobu Jamieho Vardyho, kdo se měl již brzy stát hrdinou derby Vestec B - Jesenice B. První poločas sledoval snahu svých spoluhráčů z lavičky, protože Kuba Souček je tak dobrý, že musí na začátku sedět na lavičce, aby se soupeř hned nerozbrečel. Jeho čas přichází později. Jako správný ležák - nikam nespěchá.

První půli jsme hráli dobře. Jirka Novotný vše šéfoval ze středu hřiště a my běhali,  disciplinovaně makali, soupeře tlačili a měli dost šancí. Kuchi pálil hned zkraje vedle (mohl nahrávat), dobrou střelu měl Ulda (ale kdyby pustil na Kvasničku, byl by z toho samozřejmě gól), momentů s nádechem gólu bylo několik. Bohužel, nevyužili jsme nic. Půle 0:0.

A do druhé přišel ON. Kuba Souček, o kterém se ve Vestci vypráví, že je schopen vypít víc piv než kolik má Pepíno v hospodě skleniček.  Naší kudrnaté hvězdě stačily tři minuty, než si vzala míč k noze, vymíchal zle soupeře a béčkem, tedy pravačkou (áčko má na tuhle soutěž moc silné a bude jej využívat jen v áčku) zavěsil krásně pod klacek. 1:0. Vítězný gól.

Do sedmdesáté minuty jsme drželi náš pozitivní herní stereotyp, drželi jsme míč, v klidu si nahrávali a měli náznaky šancí, i když to nebylo nic velkého. Posledních dvacet minut, kdy vystřídal Jirka Novotný, bylo ale hnusnějších než aroma hýžďových výparů Jirky Milera po víkendu stráveném v Pohodě. Hrozný! Měli jsme velkou kliku, že jsme nedostali gól. Respektive - my ho dostali, ale rozhodčí ho pro ofsajd neuznal. Nutno říct - chybně. Uf!

Takže: 70 minut skvělých, Kuba Souček měl fantastické ty tři minuty, díky kterým se stal zase o něco slavnějším. A na posledních dvacet minut hrůzy raději rychle zapomeňme. Protože hrát takhle příště, nepomůže nám vůbec nic. Natož ON.