Mistrovská utkání - fotbal muži 30.4.-1.5.2016 - A tým rozsekal Říčany, B tým nakoupil bůra...

Neděle 1. 5. 2016 17:00
Viktoria Vestec - FK Říčany 6:1 (1:0)
120 diváků Hřiště - Tělovýchovná jednota Viktoria Vestec (test) 2015210A3D1903

Branky: 19. Penc Ondřej, 60. Zima Jan, 65. Chaloupka Michal, 70. Zvěřina Václav, 73. Chaloupka Michal, 82. Zvěřina Václav - 76. Hemelík Martin

Rozhodčí: Glogar Lukáš - Jarolímek Roman, Doubrava Jakub. Delegát: Pechanec Ondřej.

Trenéři udělali pouze jednu změnu v sestavě a do branky postavili Chloubu. Utkání začalo útokem hostů a Stráňava musel zastavit pronikajícího Olaha. My odpovídáme rohovým kopem a hlavičkou Matysíka, ale brankař Hubínek chytá. Do první vážnější akce jsme se dostali Trmalem, který dostal míč za obranu, obchází vybíhajícího brankaře, ale střílí  pouze  do postranní sítě. Hosté zahrozili střelou Ulricha a po dlouhém autovém vhazování zakončují Vilhelmem, který netrefuje branku. Běží 19. minuta a je faulován před vápnem Matysík.  Trestný kop zahrává Zima, jeho dělovku brankař vyráží před sebe a dobíhající Penc nás posílá do vedení – 1 : 0. Hosté podnikají nebezpečné protiútoky vedené hlavně Olahem a Ulrichem , ale naše obrana s Chloubou vše vyřeší. Ve 25. minutě  Trmal  nachází přihrávkou Ptáka, ten si obhodil obránce , ale s jeho povedenou střelou si Hubínek poradil a vyráží ji na rohový kop. Ve 37. minutě Chlouba neudržel míč, k němu se dostal  Koranda, dostává míč do branky, ale je pískán ofsaid. Ve 41.minutě z otočky trefuje Zvěřina tyč a když se  neujala ani jeho další střela, končí první poločas.

Na začátku druhého poločasu zahazuje Trmal tutovku. Dostal se ve vápně k míči, ale rozhodl se lobem přehodit brankaře, ale míč skončil nad brankou. Hosté hrozí střelami Ulricha, hlavičkou Korandy a pěknou střelou Vilhelma, kterou Chlouba vyráží na roh, stav utkání se nemění. To v 60. minutě se na hranici velkého vápna dostal k míči Zima a střelou vymetá pravou šibenici Hubínkovi branky – vedeme 2 : 0. A za dalších pět minut si naběhl za obranu Novotný. Brankař jeho střelu vyráží  k Chaloupkovi a tomu  nedalo žádnou práci dostat míč do branky  - vedeme 3 : 0.  Hosté odpovídají akcemi Ulricha a Suse, ale Chlouba a celá obrana vše vyřešili.  V 70.minutě dostal od Novotného přihrávku Zvěřina, prošel přes dva obránce a střelou k levé tyči zvyšuje naše vedení na 4 : 0. Když Chlouba v 72.minutě vyráží dobře zahraný trestný kop Olaha a poradil si i se střelou Vilhelma, jsme to my, kdo vstřílí další branku. Novák zatáhl míč po pravé straně, poslal prudký míč do vápna, kde se nedohodli obránci s brankařem a Chaloupka dává svoji druhou branku  – vedeme 5 : 0. Hosté se snaží o vstřelení branky a za svoji snahu jsou odměněni v 73. minutě. K centrovanému  míč od Suse do vápna se Chlouba přes hradbu těl nedostal a Hemelík pohodlně upravuje na 5 : 1. Zvěřina, kterému se v záložní řadě daří, si pohrál v 82.minutě s obránci a střelou k pravé tyči upravuje na konečných 6 : 1 pro náš tým.

Na začátku utkání jsme se dostávali pomaleji do tempa, což bylo hlavně vidět na Matysíkovi, kterého nohy neposlouchaly, ale s přibývajícím časem a hlavně ve druhé půli jsme předvedli dobrý výkon a hráči zaslouží pochvalu.

K dalšímu mistrovskému utkání zajíždíme v neděli 8.5. na hřiště TJ Jiskra Struhařov, které začíná již od 15.00 hodin a autobus od hřiště odjíždí ve 13.00 hodin. Všechny vás srdečně zveme !!!!

Sobota 30. 4. 2016 17:00
Vrané - Vestec B 5:0 (4:0)
50 diváků Vrané 201521AA2A1901

Branky: 6. Kropáček Tomáš, 20. Kropáček Jan, 24. Sýkora Ondřej, 30. Balling David, 70. Kropáček Tomáš (pen.)

Rozhodčí: Nezhyba Milan.

Za prvé bych se chtěl omluvit, že reportáž ze zápasu se zde ocitla až ve čtvrtek, ale musíte pochopit, že psát o výsledku 0:5 je zábavné asi jako dívat se na svlečeného Miloše Zemana ve člunu – vůbec. Takže to dneska vezmeme v rychlosti.

Celé je to vlastně pohádka o hrušce, na které jsme se ocitli a z které jsme vzhlíželi na okolní svět nadřazeněji než Jirka Miler na ostatní osazenstvo hospody Na hřišti. Z té hrušky jsme ani tak nespadli, spíš nás z ní brutálně setřáslo Vrané, které nám ukázalo, že nemáme právo sedět ani na maličkém opelichaném keříčku, natož na hrušce.

Přijeli jsme tam jako mistři světa a po třiceti minutách jsme prohrávali 0:4. Chybělo tomu všechno – pohyb, disciplína, odvaha, jakákoliv snaha, vyšli jsme na nedělní procházku, při níž jsme potkali jedenáct mladých rozjuchaných kluků, kteří nám dali na držku. Spoustu individuálních chyb a nepochopitelností, absence čehokoliv fotbalového a veprostřed chudák Jirka Novotný, který si s námi přišel zahrát, ale musel si připadat jako na paralympijském zápasu retardů s nejtěžším mentálním postižením.

Po půli jsme si řekli, že jsme blbci a že takhle ne, v druhém poločase se naše hra zlepšila, ale pořád měla daleko od toho, abych tady zase trapně skládal rýmy jako minulý zápas Měli jsme konečně dvě dobré šance, ale Jakub Vardy Souček přestřelil ve stoprocentní tutovce vysoko nad a ani Uldova dobrá střela z vápna neskončila gólem. Pak jsme dostali pátého a rychle zmizeli na pivo, kde jsme se tak nějak shodli, že tenhle zápas bysme měli brát jako varování před přílišnou namyšleností, kterou jsme dlouhodobě měli díky našim výsledků i dokonalé obličejové vizáži. V sobotu derby s Jesenicí. Musíme být úplně jinde!