Mistrovská utkání - fotbal muži 23.4.-24.4.2016 - A tým se bavil fotbalem, B tým převálcoval Slapy

TJ Sokol Jankov  -  TJ Viktoria Vestec  A    2 : 7  ( 1 : 2 )  - 3.flek

Branky: 41. Uhliar Martin, 69. Ždych Jindřich - 28. Chaloupka Michal, 37. Pták Pavel, 54. Stráňava Martin, 60. Zima Jan, 66. Matysík Radim, 68. Pták Pavel, 60. Zima Jan (pen.)

Rozhodčí: Holý Milan - Benák Petr, Lacina Jakub.

Trenéři udělali v sestavě jednu změnu a to místo Nováka nastoupil od začátku Zvěřina. Do utkání jsme vstoupili akcí Pence, který našel Trmala, ale ten míč neudržel. Po faulu na Matysíka  kopeme trestný kop na Chaloupku, ale ten o míč přichází. Domácí útočník Hameršmíd svádí souboje s Francem, ten ho k zakončení nepouští. Jsme to my, kdo hrozí střelami, ale Chaloupka, Matysík, Pták i Zvěřina domácího brankaře Nerada nedokáží prostřelit. Domácí odpovídají akcí Uhliara, kterou zastavuje za cenu rohového kopu Penc a když z otočky netrefuje Horčička, stav utkání se nemění. To ve 28. minutě již vedeme 0 : 1. To Zvěřina našel Ptáka, který zatáhl míč do vápna a zpětnou přihrávkou vybídl Chaloupku ke skórování a ten dělovkou překonává výborného domácího brankaře  Nerada. Další naši akci ve 37. minutě zakončuje střelou Chaloupka, k vyraženému míči se dostává Pták a je to rázem 0 : 2. Ve 41.minutě si vybíráme slabší chvilku. To se nedohodli Franc s Tůmou kdo si převezme míč, který jim sebral Uhliar a pohodlně ho poslal do naší sítě – 1 : 2. Další naše šance Novotného, Matysíka i Ptáka likviduje domácí brankař. I domácí to zkoušejí opět Uhliarem a Hameršmídem, ale další branka v prvním poločase již nepadla.

Druhý poločas začínáme akcemi Zimy a Stráňavy, ale jsou to domácí kdo po dlouhém autovém vhazování posílají na branku  Zajíce, který střílí, ale jeho snahu zastavuje břevno naší branky. Pak Stráňava předvedl slalom až k postranní čáře a poslal prudký centr do vápna a ten skončil v brance - vedeme 1 : 3. V 58.minutě je to Zima, kdo našel ve vápně Novotného, ten je faulován a pokutový kop bezpečně proměňuje Zima – vedeme 1 : 4 a za dvě minuty opět Zima vidí volného Matysíka na pravé straně, posílá míč za obranu a ten se hlavou nemýlí – je to 1 : 5. Domácím  očividně docházejí síly, ale přesto zahrozili  centrem do vápna  Ždychem a hlavičkou Skály, ale Tůma chytá. V 68.minutě po hezké akci Zvěřiny s Chaloupkou jde sám zleva na branku Pták a dává další branku – 1 : 6. O minutu později je pískán před našim pokutovým územím faul. Tůma si postavil zeď, ale domácí Ždych mu nedal šanci a střelou k přední tyči upravuje stav na 2 : 6. Pak ještě domácí zahrozili střelou Vrzala a hlavičkou Hameršmída, ale bez úspěchu. To my jsme úspěšnější. Novák se hlavičkou neprosadil, střelu Matysíka brankař chytá, ale po akci Novotného, který našel ve vápně Matysíka, ten sklepl míč na Zimu a jeho levačka  vymetá pravou šibenici  - 2 : 7. Pak ještě domácí brankař Nerad, nejlepší domácí hráč,  předvedl bravůrní zákrok při zakončení Pence a vyškrábl míč směřující do šibenice na roh, zazní hvizd hlavního rozhodčího a my vezeme další tři bodíky do tabulky.

Naše mužstvo předvedlo další výborné představení a pochválit jedince by asi bylo nespravedlivé. Ale líbí se mi výkon nenápadně hrajícího France v obraně, Zvěřina předvedl zatím nejlepší výkon ( hrál v záloze ) a  Matysík je lepší na hrotu, než v záloze. Po výborných výkonech v B mužstvu poprvé nastoupil Peter Morgabi a nevedl si špatně.

Sestava : Tůma – Stráňava ( 83. Morgabi ), Franc, Penc, Zima – Trmal ( 67. Novák ), Zvěřina, Novotný, Matysík – Pták ( 72. Kucharik ), Chaloupka ( 76. Havránek )

Branky: 2x Zima a Pták, 1 x Chaloupka, Stráňava a Matysík

Další mistrovské utkání sehrajeme doma v neděli 1.5. od 17.00 hodin proti FK Říčany, tak vás všechny srdečně zveme !!!!!

TJ Viktoria Vestec  B - Slapy    8 : 2  ( 4 : 0 )  - 5.flek

Branky: 5. Matysík Radim, 10. Ullík Martin, 27. Kvasnička Jakub, 37. Kucharik Michal, 54. Chlouba Jiří (pen.), 56. Novotný Jiří, 80. Kucharik Michal, 89. Kucharik Michal - 55. Hájek Jaroslav, 70. Hájek Jaroslav

Rozhodčí: Sluka Jaroslav.

My z Vestce se jezdíme na Slapy koupat. A Slapy se jezdí koupat do Vestce - v pravidelné fotbalové bezmoci, kterou zapříčiní naše absolutní převálcování nebohého soupeře, jemuž nepomůže ani ten zoufalec na lajně, který má cca patnáct let praporek nad hlavou častěji než Jakub Souček v puse pivo - takže v podstatě pořád.

Byl to skvělý výkon, naše hra byla krásná, vyspělejší než poprsí žen, které poslední dobou v podstatě neustále dává na Facebook Jirka Miler, na kterého očividně jde jaro. Ale Jirko, dobrá zpráva, stačí před zraky dam šermovat tabulkou III. třídy, prezentovat naše zápasy a nějaká se na tu eleganci prostě musí chytit, to je jasné. Proti Slapům jsme okouzlovali od začátu, především díky neomylné buzerující taktovce Jirky Novotného. Ten v podstatě nezavřel pusu, hnal nás všechny do presinku, pak zase do obrany, pak zase do presinku, my všichni běhavé typy, balón rychle od nohy, dělej, dělej, vole. Nejhorší na tom všem je, že měl absolutní pravdu, takže jsme mu nemohli říct: Prosímtě, toto opravdu dělat nebudu. A jen jsme skákali, jak legenda pískala. Na druhou stranu, hrát s tímhle režisérem fotbalu byla pro všechny z kluky z béčka zas a znovu skutečná zábava, především pak pro Filipa Drášila, který po každé pozápasové zelené celkem osmkrát opakoval, že by si to určitě chtěl zopakovat, že se mu hrálo skvěle a že není vůbec unavený.

V útoku nastoupil vítěz soutěže Vestec hledá Superstar - Radim Matysík. Příležitostný zpěvák dua "Ráďa a jeho holka", učitel dobra a především skvělý fotbalista se trefil už v páté minutě a rozjel ohňostroj radosti, do nějž svými gólovými petardami třikrát přispěl Michal Kuchárik, Ulda, samozřejmě Jirka Novotný, Jirka Chloubič z penalty a také Jakub Kvasnička, který dával na 3:0 a stává se specialistou na góly na 3:0. Není to sice nic světoborného, ale je dobré být specialistou alespoň v něčem. Poznámky spoluhráčů, že autor tohoto článku bude dávat právě na třetí gól zbytečně přehnaný důraz, necháme stranou, protože, i když ten gól bodlem do šibenice byl nádherný, je tu pořád dalších x klukůů, kteří jsou taky dobří a góloví. Jirka Novotný stylem Usaina Bolta završoval skóre, Kuchi to tam pálil jednu za druhou, Ulda pohotově zblízka a penaltová jistota Jirka Chlouba dala vzpomenout na kouzelné kopy Chilaverta.

Za dva poslední zápasy máme docela slušné skóre 14:5, což je přibližně stejně jako poměr následně vypitých piv a zelených na osobu důsledkem svátku Jiřího, kterých je ve Vestci, bohužel pro naše játra, zbytečně moc. V tabulce páté místo, navíc stále držíme, především díky Radimovi, Fífečkovi a Míšovi Macůrkovi první místo za nejkrásnější tým soutěže. Nálada je dobrá. Takže na závěr fakt promyšlená rýmovačka: