Novinky: Fotbal|Nohejbal|Ping Pong|Cvičení|Akce|Tábory

Mistrovská utkání - fotbal muži 16.4.-17.4.2016 - Kvalitní víkend. Áčko porazilo Miřetice 3:0, béčko zničilo Krňany

TJ Viktoria Vestec A  –  TJ Sokol Miřetice  3 : 0  ( 0 : 0 )

Trenér Šplíchal poslal na hřiště vítěznou sestavu z minulého utkání v Kondraci a hráči se pustili do souboje se soupeřem, kterému jsme chtěli oplatit podzimní porážku. Hosté vstoupili do utkání lépe a již ve 2.minutě jsme museli odvracet rohový kop zásluhou Pence a v 11. minutě Filip střílí po úniku pouze do boční sítě. My odpovídáme střelami Nováka a Chaloupky a hlavičkou Pence. Hosté hrající v obraně na pět obránců a čtyři záložníky jsou u míče dříve a nám vadí podmáčený terén a vázne kombinace. Útoky se střídají na obou stranách a je na co se dívat. Hostující Filip prošel až do vápna, ale Penc ve skluzu sráží jeho střelu na roh a  Přitasilovu střelu i dorážku  Tůma  chytá. Hlavně Novák v zakončení netrefuje. My odpovídáme akcí Novotného, který našel Matysíka a ten zakončuje střelou do boční sítě a Pták hlavičkuje po centru od Trmala, ale trefuje obránce. Tak končí první poločas za stavu 0 : 0.

Druhý poločas byl z naší strany mnohem lepší. Podařilo se zatlačit soupeře na jeho polovinu a začaly se rodit šance, které volaly po brance. Zimův rohový kop velmi dobrý brankař hostí Novák chytá a pohotová střela z otočky Chaloupky končí vedle. Akci Ptáka zakončuje Trmal a ani jeho další dvě dorážky v brance nekončí. V 54. minutě již  zvedáme ruce, ale Pták ve skluzu míč do branky nedorazil. V  57.minutě  po rohovém kopu Trmala, který našel ve vápně Pence jdeme zaslouženě do vedení 1 : 0. Hosté spoléhají na rychlé protiútoky a když jim jeden vyšel, musel Tůma předvést své umění a vyráží střelu Jantače na roh. Po něm dorážku odvrací dobře hrající Franc. Novotný zahrál další rohový kop, ale z našich se k míči, který prošel celým malý vápnem nedostal.  V 72. minutě se Pták se Zimou  narážečkou dostali až k rohovému praporku a odtud přichází centr do vápna na Matysíka, který chytře pustil Chaloupkovi a ten prostřeluje brankaře a zvyšuje naše vedení na 2 : 0. Hosté odpovídají akcí Přitasila a když lob Filipa končí nad brankou, jsme to opět my kdo si vytváří další šance a nebýt hostujícího brankaře Nováka, mohli hosté prohrávat větším rozdílem. V 85. minutě prošel obranou Matysík, ale v pokutovém území je faulován a kopeme penaltu. Zimova dělovkou dává výsledku konečnou podobu a my vítězíme 3 : 0.

Je nutno říci, že obě mužstva předvedla velmi dobrý výkon a diváci se měli na co dívat. Hoši děkujeme.

K dalšímu mistrovskému utkání zajíždíme v neděli 24.4. od 17.00 hodin do Jankova a autobus odjíždí ve 14.30 hodin od stadionu. Všechny vás zveme.

Krňany - Viktoria Vestec B 3:6

Branky: 5. Novák Miroslav, 9. Novák Miroslav, 43. Kvasnička Jakub, 45. Kucharik Michal, 52. Tomáš Prcek, 68. Ullík Martin

Vše začalo děláním si legrace z autora tohoto článku, který přiznal, že přesně neví, kde krňanské hřiště, pověstné svým mnohadruhovým publikem (kromě lidí také krávy a koně), přesně leží: „Tak pojeď za náma. Ale radši si napiš všechny naše SPZ,“ varoval mě Jirka Miler. „Víš, že jen pouhé tovární značky aut ti nestačí,“ narážel velmi trapně na jeden náhodný omyl, kdy jsem v cestě na zápas pronásledoval vozidlo značky KIA, načež jsem zjistil, že vůbec nepatří nikomu z Vestce a vede nás úplně špatným směrem. „Dneska dám gól, ty chytráku,“ pomyslel jsem si hrdě směrem k našemu manažerovi. A taky dal. A nejen já. Fíků nám do branky Krňan padlo šest a na svůj výkon můžeme být fakt hrdí. Zářili jsme více než oči Radima Matysíka, který se zničehonic ocitl v Krňanech v roli fanouška, nutno dodat – velmi kvalitního a hlasitého fanouška (společně s dalšíma klukama), za což děkujeme!

Začátek byl skvělý. Krňany, v tabulce před námi – tým, který sestoupil z okresu a určitě měl postupové ambice – se nás dost bály. Byly pasivnější než Jirka Miler ve tři ráno v Pohodě. Zaspaly. Po deseti minutách jsme vedli 2:0, kdy dvakrát frknul Míra Novák, posila z áčka, a s přehledem své šance zakončil. Na 3:0 zvyšoval Jakub Kvasnička, kterého do neskutečného úprku téměř kopírující rychlost světla vyslal slušně hrající (a šance tradičně pálící) Tomáš Prcek.

Do poločasu jsme dali ještě jeden gól, a to po krásné nahrávce uherského bojovníka Petera, který našel Kuchiho - 4:0. V podstatě hotovo. V druhé půli přidal gól z nesmírně obtížné pozice 3 centimetry na brankové čáře konečně i Prcek (5:0), pak jsme dostali na 5:1 a pak to přišlo – Ulda, který byl jaksi po flámu, což avizoval Fífkovi při každém odmítavém návratu do defenzivy („Vole mě je blbě, musíš to vrátit  Fílo“), vzal balón na půlce, udělal asi šest soupeřů, následně vykoupal i brankáře a zakončil tohle maradonovské sólo do prázdné branky. Bylo to velkolepé, nezapomenutelné, úžasné, nejhezčí akce zápasu a škoda, že Jirka Miler měl v každé ruce cígo, protože tohle jinak musel točit do nějaké soutěže krásy!!! Akce pana Ulíka se stala Miss Sympatie sezony 2015/2016, nikdo to nemůže překonat. Uldo, smekám a stahuju dolů všechno, co jde. Jsi borec. Proč to nikdo netočil? Proč? Davide Klimoviči, nemáš náhodou doma spoustu kamer? A co na ně točíš? My to víme. Ale proč je nemáš na zápasech???

Zápas jsme v komplexu odehráli skvěle, výtečně nám pomohl i Stránič, který působil tak trochu jako porsche mezi cyklisty, takže  si na pravém kraji obrany (zálohy a vlastně i útoku) dělal, co chtěl. Pochvalu zaslouží i nezdolné stoperské duo Macůrek-Peter, ze kterého šikovní ukrajinští hráči soupeře budou mít noční můry ještě dnes. A nejpozději ve středu se raději všichni vrátí zpět do Kyjeva. A opakuji – fotbalisté Krňan v útoku přitom nebyli vůbec špatní. Jenže to nešlo. Nešlo. I ty místní krávy a koně, lemující hřiště, si postupně stouply společně k ohradě a za pomocí mírného přikrčování a narovnávání, doplňovaného bučením a řehtáním, tvořili mexické vlny na počest našeho slavného vítězství (jsou to krávy a koně, takže netušili, kdo je domácí a kdo hosté).

Dva góly na 6:2, respektive 6:3 už jsme dostali pod vlivem ukolébání se z dobré hry a výsledku, takže nás to ani nijak neštve. Béčko jede a je víc „in“ než následné taneční kreace Páši v Máji, ale to už je, milí zlatí, zase úplně jiný příběh. Díky kluci!