1. Kolo okresního přeboru - Nohejbal: TJ Viktoria Vestec - NK Osnice C

sobota  12.dubna  2014   -  9:00

sestava domácí :   Šilar  "C"  ,  Náhlík , Zverec , Kolín, Kantor, Budera, Vojtěch
sestava hosté    :   Dvořák  "C" , Jirousek , Pěkný , Krotil , Šnajberk J.

Na  úvod soutěže jsme jako  "nováček" soutěže dostali  silného a  zkušeného soupeře. Obhájce  prvenství v OP z roku 2013 - tým Osnice  C .

Do první  trojky  nastoupili  Jirka, Michal a  Jarda  a  po 1. prohraném  setu  5:10,  si to "sedlo" a zabojovali jsme, hecli se...

Jirka na smeči krásně bodoval a najednou to šlo. 2.set výhra  10:7.  Ve třetím setu se skóre  přelévalo z jedné strany na druhou. Až do stavu 9:9. Byli jsme na útoku...a  jako správný  kapitán to vzal na sebe  Michal  a  razantní smečí "z voleje ven z kurtu rozhodl.  1:0 pro Vestec!

Následovali  dvojky Jirka  s  Michalem   porazili po boji (hlavně v 1.setu)  dvojku   velezkušených borců  Jirousek , Krotil  10:9 , 10:6 a  bylo  tu na úvod  kouzelné  vedení  2:0!!!

Naše  2. dvojka  ve složení Vašek Kolín a Petr Kantor  pokračovala ve skvělé jízdě  (první set výhra 10:8),  ve druhém vedla 7:5 ...kdy  zejména   Petr  (nová posila týmu) neomylně  zakončoval  a bodoval... pak ale jakoby se kluci zalekli vítězství a prohráli 2.set 8:10. Ve třetím už je  soupeř  přitlačil, Vaškovi  odešla "příhra",  útočilo se  z dálky a  konečný výsledek  10:8 , 8:10 , 5:10. Stav byl tedy 2:1.

Ve vložené  trojce  (Michal , Vašek , David)  jsme  pokračovali v nemastné  hře  6:10 , 5:10 a bylo vyrovnáno  2:2!!

A šlo se do odvet  "dvojek".  Michal  s Jirkou  potvrdili,  že mají  svůj den, takže žádný balon pro ně nebyl ztracený  4:10 , 10:6 , 10:7 a opět Viktorka ve vedení 3:2. Stačilo tedy vyhrát jeden ze zbývajících dvou zápasů a byla výhra.

Jenže...dvojka  Vašek s Petrem a  střídajícím  Karlem  neměla  nárok  7:10 , 5:10. A tak namísto výhry soupeř vyrovnal -  3:3.

A  to  co by  před zápasem tipoval  málokdo  je skutečností: rozhodovat bude poslední "trojka" !! Michal ji už hrát nemohl ...   Jirka, Vašek a  Karel to byla naše sestava, rvali jsme se statečně, ale  něco tomu chybělo ...
Soupeř  si mazácky  zápas podržel  (hrál co potřeboval)  4:10 , 6:10  a  celkově  tedy  3:4 pro Osnici C !!!

Škoda, velkému překvapení na úvod soutěže jsme byli hodně blízko. Makáme dál a  ono to přijde.  Zápas  se  hrál ve férové rovině, za  což soupeři dík !!

Po zápase  jsme "chvilku" poseděli se zkušenými  kamarády z Osnice  a  dozvěděli  se  spoustu zajímavých  rad, které jistě příště zúročíme.

V sobotu 19.4. 9:00  , zajíždíme  na  "mistrák"  do  sousední  Libně  s místním  "áčkem"