ZLATO Starší přípravky !!!

Starší přípravka bere ZLATO!!! Další ze série našich FAJN turnajů se konaly tento víkend za účasti 3 týmů malých Viktoriánů. V sobotu dopoledne rozehráli své zápasy borci ročníku 2007 a odpoledne pak kluci a holky z Mladší přípravky (2005). V neděli pak FAJN turnaje zakončili mladí Viktoriáni ročníku 2004, tedy Starší přípravka. Naši nejmladší (2007) se v sobotu po výborných výkonech nakonec umístili na třetím místě a brali bronzové medaile. Ve vitríně v šatnách vestecké Viktorie už stojí krásný pohár za 3. místo… V sobotu odpoledne hráli svůj turnaj Viktoriáni z Mladší přípravky (2005) a opět se ukázalo jak nevyzpytatelná hra je fotbal… Postupový výsledek 3:2 ztratili borci okolo Kristýny, Páti a Tadeáše doslova v posledních vteřinách posledního zápasu ve skupině…Po vyrovnání soupeře na 3:3 nakonec gólem „v poslední sekundě“ prohráli 3:4 a do bojů o medaile tedy nakonec nepostoupili…Chuť si spravili v „tabulce útěchy“ a brali za 2 vítězství celkové 5. místo. Ve strhujícím finále proti sobě nastoupily týmy ze Šeberova a dívky Sparty Praha. Krásný zápas ve vynikající divácké kulise, zápas plný fotbalovosti, bojovnosti a chuti po vítězství na obou stranách nakonec pro sebe rozhodl tým ze Šeberova, který „holky z Letné“ porazil nejtěsnějším výsledkem 1:0. To nejlepší z FAJN turnajů ale mělo přijít až v neděli v ročníku 2004… Na nedělní turnaj dorazily týmy zvučných jmen a tak se kluci a holky z vestecké Viktorie již ve skupině utkali se silnými týmy z Podolí, Horních Měcholup a z Bohnic. Až později se ukázalo, že 3 z těchto týmů budou také bojovat o cenné kovy… V prvním utkání jsme po vyrovnané hře chudé na šance remizovali s týmem z Bohnic 0:0. V druhém utkání jsme s pozdějším finalistou turnaje týmem z H. Měcholup prohráli nejtěsnějším výsledkem 0:1, a čekal nás poslední zápas ve skupině a také malá bouřka v kabině…Ve dvou zápasech jsme totiž vyprodukovali minimum střel na bránu soupeřů , která znamenal v kolonce „vstřelené góly“ nelichotivou číslovku 0… Nabuzení v kabině pomohlo, protože v posledním zápase ve skupině vlétl náš tým na hřiště jak velká voda a smetl tým z Podolí v poměru 5:0. O tom jestli, postoupíme do bojů o medaile rozhodoval zápas H. Měcholupy – Bohnice. Favorizovaný tým z H. Měcholup nezaváhal a výhrou 3:0 posunul sebe a naše mužstvo do semifinále. V něm jsme se utkali s vítězem druhé skupiny, s týmem ze Zbraslavi. O tom, že postoupíme do finále turnaje rozhodli dobře zahrané standardky. Hned 3 góly padly po výborně zahraných rohových kopech Ondry a Ríši a jeden gól také přidala naše Kristýna. Na konečných 4:1 korigoval soupeř po penaltě zahrávané po faulu v pokutovém území…Produktivita a důsledná hra malých Viktoriánů znamenala postup do finále proti soupeři z H. Měcholup. Finále a tedy opakovaný zápas ze skupiny byl napínavý doslova do poslední vteřiny…Oboustranně opatrná hra v duchu „neudělat chybu“ vedla k minimu šancí, ale zato bojovnosti a nasazení posledních zbytků sil obou týmů… Největší šanci chytil po celý turnaj vynikající Honza Vrňata, a to v poslední vteřině zápasu, kdy po brejku a umístěné střele reflexivně zasáhl pravačkou a střelu vytěsnil na roh…. a zazněla siréna, která ukončila zápas výsledkem 0:0. O vítězi tak rozhodovali penalty…V nich opět exceloval Honza Vrňata, který 2 chytil a třetí střelec namířil do tyče. K výhře stačila proměněná penalta „malýho Čendy“ Martina Z. A bylo hotovo…..ZLATÝ POHÁR a k tomu cena za nejlepšího střelce FAJN turnaje pro Ondru Vlasáka…..PARÁDA !!! Zlaté medaile vybojovali: Honza Vrňata – ve Starší přípravce chytá a brankářské geny nezapře. Byl vynikající, vše co měl to chytil, jistý ve vybíhání, s přehledem rozehrává a přidal nadstavbu v podobě reflexivních zákroků, díky kterým chytil několik jistých gólů. Kristýna Čížová - opora Mladší přípravky si „přidává“ o kategorii výš. Neleží na ní tolik odpovědnosti a na svém postu obránce je to znát. Jistá i proti starším a rychlým klukům, dovolí si s míčem dopředu, když je potřeba tak míč podrží, výborný výkon. Markéta Loudová – pravé křídlo a kanonýr(ka) Mladší přípravky. Také o kategorii hraje útok a neztrácí hlavu v soubojích s vyššími kluky. Dnes jí scházela přesná střelba, ale zastoupili ji jiní. Jistý výkon bez chyb. Martin Zeithaml „malý Čenda“ – posila ze Psár po dohodě trenérů obou týmů. Poctivý výkon na postu útočníka i obránce. Měl několik slibných šancí, které bohužel gólem neskončili. Bude s námi hrát další turnaje. Vlasta Skřivan – také posila ze Psár a „dvojče“ Martina, aby jim samotným nebylo smutno. Pro trenéry obrovské překvapení turnaje. Hrál jako by ve Viktorce hrál odjakživa. Pro nás nejlepší obránce turnaje, nikdo přes něj nepřešel a hrozil „výjezdy“ k soupeřově bráně. Makal naplno a také dal gól. Super výkon, těšíme se na další zápasy. Dáda Weigner – jsme od něj zvyklý na jisté výkony v obraně a hru bez chyb dozadu. To také splnil, eliminoval většinu útočných akcí soupeře, jistě hrál „u mantinelů“ a rozehrával na útočníky. Ríša Adámek – útočná opora Viktoriánů se rozehrávala pomalu. První dva zápasy to „nebylo ono“, ale pak už naplno uplatňoval své silné stránky – rychlost a hru s balonem. Hrozil každým svým útokem, přihrával na nabíhající útočníky, střílel góly. Zasloužil se o celkové vítězství. Ondra Vlasák – také on neměl dobrý začátek. Pak už se rozehrál k lepším výkonům a také bojovnosti. Chytře rozehranými rohy se zasloužil o vítězství v semifinále, góly také přidal v zápase s Podolím. Držel míč na polovině soupeře. Nakonec nejlepší střelec turnaje. Gratulujeme. Přes všechna osobní hodnocení ve Viktorce vždy bojujeme JAKO TÝM, a také tentokrát zvítězil a ZLATÝ POHÁR získal TÝM Viktorie Vestec. Gratulujeme a těšíme se na další turnaje.