Nohejbalová sezóna 2012

Sezóna hlavní soutěže je za námi a nám nezbývá než se za ní ohlédnout. O to pozitivněji, že pro nás soutěž nekončí, neboť jsme se probojovali do vyřazovací fáze (play off), kde soutěží 4 nejlepší týmy z obou skupin OSPZ o postup do OP a 2. a 3. místo.
Letošní ročník OSPZ pro nás nezačal velmi nadějně, protože jsme (stejně jako loni) začínali na hřišti velmi „nepříjemného“ soupeře – v Březové Oleško. Soupeř přes zimu posílil soupisku a tak jsme prohráli 5:2. Je pravda, že jsme mohli podat lepší výkon, ale i tak jsme se již soustředili na další zápas, který probíhal doma s týmem Sokol Lety. Soupeřova soupiska doznala oproti minulé sezóně značných změn (odešla řada hráčů) a tak jsme celkem hladce vyhráli 6:1.
Další zápasy byly o moc těžší a především ten s SPN Lobkovice nás nejvíce potěšil. S Lobkovicemi máme velmi špatné skóre z minulé sezóny a tak jsme na půdu soupeře jeli s menšími obavami. Nicméně podali jsme fantastický a kompaktní výkon a přehráli soupeře 2:5. Jeden z hráčů SPN byl natolik „frustrován“ prohrou, že zahodil kopačky přes plot :). Následující domácí utkání bylo s nováčkem soutěže – Dolními Jirčany. Jirčany se na nás velmi dobře připravili a posílily soupisku o zkušené hráče. Nicméně ani to jim nestačilo a přehráli jsme je 4:3 i přes to, že nám chyběla opora - Michal. Následoval odvetný zápas s Březovou – Oleško, který jsme velmi smolně prohráli 2:5, když většina zápasů končila rozdílem 1-2 bodů. Předposlední zápas s SPN Lobkovice (doma) jsme velmi podcenili a neuváženě jsme jej přeložili na termín, kdy jsme se málem ani nesešli. Výsledkem pak byla smolná prohra 3:4 a v tu chvíli jsme se začali obávat o druhou pozici v tabulce, která nám zaručovala postup do vyřazovacích bojů. Právě družstvo SPN Lobkovice se díky výhře na našem hřišti dostalo na stejný počet bodů a obsadili 3. pozici jen díky našemu lepšímu skóre (měli jsme o bod více).
Do posledního zápasu v Dolních Jirčanech jsme tak šli s tím, že musíme vyhrát 0:7 nebo 1:6, protože SPN Lobkovice doma hostili Sokol Lety a tomuto zápasu jsme předpovídali hladký průběh pro SPN – tedy 7:0. Do Jirčan jsme tedy přijeli s tím, že je musíme „převálcovat“. Počasí příliš nepřálo a tak byl povrch v Jirčanech velmi mokrý a kluzký. Opět jsme nezačali nejlépe, když první trojka (Ondra, Michal, Jarda) prohrála ve třech setech 2:1. V tu chvíli jsme věděli, že už nemůžeme prohrát ani jeden zápas. Na řadu šla naše silná dvojka (Ondra, Tomáš) a svou úlohu zvládli skvěle. Vyhráli 0:2. Další dvojka (Jirka, Michal) taktéž nezaváhala a vyhrála opět 0:2. Vložená trojka (Jirka, Tomáš, Jarda) přejela Jirčanskou trojku bez menších problémů 0:2 a tak jsme v polovině utkání vedli 1:3. Následovali odvety dvojek a konečná trojka (Tomáš, Ondra, Michal), kde jsme již jen potvrdili naší převahu a dotáhli utkání do konečného vítězství 1:6. Protože Sokol Lety uhrál v Lobkovicích tři zápasy ze sedmi (4:3 pro SPN Lobkovice), slavíme historický postup do vyřazovacích bojů OSPZ.
Vyřazovací boje začínají dvěma semifinálovými koly a to prvním na hřišti soupeře v Nové Vsi (okres Mělník) a druhým na domácím hřišti v termínech 8.9.2012 a 15.9.2012 (nebo 16.9.2012) od 9:00. Následuje pak finálové kolo a utkání o 3. místo opět formou dvou zápasů (odveta) v termínech 22.9.2012 doma a 29.9.2012 venku vždy od 9:00. O případných změnách a jménech soupeřů Vás budeme informovat prostřednictvím našich stránek.

PŘIJĎTE NÁS PODPOŘIT VE VYŘAZOVACÍCH BOJÍCH!!!

...NOHU VEJŠ!!!