Volejbalový turnaj Bystřice u Benešova 16.4. 2012

Po zimní přestávce jsme se opět sešli na dubnovém volejbalovém turnaji smíšených družstev,
tentokrát jako obhájce loňského podzimního vítězství. Turnaje se zúčastnilo 9 družstev rozdělených do dvou skupin – skupina „A“ 5 družstev, skupina „B“ – 4 družstva.
Při losování do jednotlivých skupin jsem bohužel neměla šťastnou ruku. Ve skupině „A“, do které jsme byli zařazeni se sešla družstva velmi vyrovnaná. Každý z nás si samozřejmě přál zopakovat vítězný výsledek z posledního turnaje. Bohužel, obhajoba je mnohdy mnohem těžší, než přijet jako nováček turnaje a nečekaně zvítězit.
K prvnímu zápasu jsme nastoupili se soupeřem, který byl ve velmi dobré psychické a herní pohodě. Při úvodním zápasu jsme se nedokázali sehrát tak, jak bychom potřebovali. Úvodem jsme se potýkali s chybami na servisu, hrou v poli a koncovkou v prvním zápase. Zápasy jsme neprohrávali s velkým rozdílem, koncovku u prvního a třetího zápasu ale zvládal lépe soupeř. Některé výměny jak v prvním zápase, tak i v ostatních byly dlouhé a i pro oko diváka pohledné. Ve skupině jsme dvakrát prohráli, jedenkrát vyhráli a jedenkrát remízovali a skončili tak na čtvrtém místě ve skupině. Z každé skupiny postupovala dvě družstva. Dohrávala se skupina o 1 – 4 místo a skupina o 5 – 8 místo. Zápas o páté místo se nám nepodařilo vyhrát. Celkově jsme obsadili šesté místo.
I když se především zúčastňujeme amatérských turnajů, je na tomto turnaji povoleno mít v družstvu dva registrované hráče. Z tohoto důvodu a dle mého názoru je úroveň na tomto turnaji velmi dobrá. Někteří jednotlivci předváděli opravdu pěkné výkony, celkový přehled, pohyb a orientaci na hřišti, prostě vše, co k volejbalu patří. Na tomto turnaji jsme nepodali úplně nejlepší výkon. I tak bych ale chtěla všem   našim  hráčům poděkovat.
V letošním roce to byl první turnaj. Věřím, že na dalších turnajích budeme úspěšnější. 19.5. nás čeká poprvé turnaj v Mezihoří,  26.5. další turnaj smíšených družstev ve Lhotě u Břežan. Následně v měsíci červnu 23.6. zápas - oslava 80. let TJ Viktoria Vestec. Zároveň touto cestou zvu všechny příznivce tohoto kolektivního sportu.

Těším se na Vás.

Za kolektiv TJ Viktoria Vestec